FOTO: Facebook / HC Košice

Finále 30. edície Tipos extraligy pokračovali včera aj dnes na štadióne vo Zvolene. Po nich sa ale séria presúva naspäť na východ za stavu 3:1 pre Košice.

Tie zvládli včerajší zápas pomerom 3:1. Prví sa ale tešili domáci, keď v 11. minúte otvoril skóre Peter Zuzin. Do prvej prestávky sa ale oceliarom podarilo vyrovnať zásluhou presilovkového gólu Kanaďana Pollocka. Hokejistom Košíc sa podarilo otočiť stav zápasu v polovici druhej časti. Trenčana v bráne domácich prekonal druhým gólom v priebehu finálových zápasoch Fejejs. Aj v poslednej tretine padol jediný gól z hokejky Jääskeläinena. Ten tak určil finálový výsledok tretieho finálového stretnutie na 3:1.

Zvolen tak musel v dnešnom zápase odvracať prvý mečbal Košíc. V prvej tretine napriek štyrom vylúčeniam domácich gól nepadol. V druhej sa ale s presnými zásahmi roztrhlo vrece. Dokopy počas dejstva číslo dva padlo až 5 gólov. Prví sa radovali zverenci Petra Oremusa, keď zvolenský zimný štadión rozjasal v početnej prevahe obranca Hanna. Na jeho presný zásah ale už o 5 minút odpovedal ďalší obranca, tentokrát ním bol Švéd Olsson. No už o minútu prišli skvelé chvíle domácich. Dvoma zlepenými gólmi Mudráka a Zuzina Zvolenčania vyhnali Riečického z košického bránkoviska. Zníženie na 3:2 ale už onedlho zariadil Havrila. To bolo ale od oceliarov všetko. Naopak sa presadil premiérový strelec v drese domácich v sezóne Turnbull a kapitán Marek Viedenský uzavrel skóre na 5:2 a odvrátil tak prvý majstrovský mečbal Košíc.

Ďalší zápas je na programe už v nedeľu v Steel Aréne. Začiatok zápasu je naplánovaný o 18:00.