FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov nestačila vo svojom záverečnom vystúpení na mastrovstvách sveta vo Fínsku na Švédov. Mimoriadne vyrovnaný duel o bronz napokon priniesol nevyrovnaný výsledok 4:0.

Stretnutie proti Trom korunkám sa nieslo v úplne odlišnom duchu než semifinálové s USA. najmä čo sa gólov týka. Šance nechýbali na oboch stranách. Odrazilo sa to aj na pomere striel na bránu. V tomto ukazovateli dokonca tesne viedli slovenskí mladíci.

Na úvodný presný zásah sa čakalo až do 50. minúty. Bol to favorit zo Švédska, ktorý rozvlnil sieť Lenďáka zásluhou Lucasa Petterssona. Aktívny útočník v úvode tretieho dejstva najprv neuspel v úniku ani z následnej dorážky. Jeho pokus stroskotal na výbornom Lenďákovi a neskôr na hokejke Straku, ktorý sa vynikajúco vrátil a zachránil nás pred inkasovaným gólom. Skóre sa však menilo a to práve v prospech severanov.
Flintu do žita sme nezahodili a vrhli všetky sily do vyrovnania. Vhod nnám prišla aj presilová hra pri vylúčení Freija. V gól sme ju nepretavili.
Boli to, naopak, opäť Švédi, ktorí sa presadili a zvýšili už na 2:0 z ich pohľadu.
Zverenci Martina Dendisa sa ešte pokúsili o zázrak v riskantnej hre bez brankára. Sen o bronze im však prerušilo vylúčenie Pobežala a následný trest z hokejky Freija. Posledný klinec do rakvy napokon zahlobil Ecklund.

Slovensko podľahlo Švédsku 4:0 a z majstrovstiev sveta do 18 rokov nesie domov zemiakové medialy. Štvrté miesto sme na turnaji zaknihovali už druhý rok v rade.