FOTO: IIHF Galleries

Majstrovstvá sveta do 20 rokov pre našich mladíkov pokračovali v stredu zápasom so Švajčiarmi. Po tesnom a tvrdom súboji sme zápas v posledných minútach absolútne herne otočili a vyhrali 3:0.

Začiatok zápasu lepší než proti Čechom

Do prvej tretiny Slováci vstúpili lepšie ako do zápasu s Čechmi. Náš tím prežil dve oslabenia po menších priestupkoch. Švajčiari hrali fyzicky, snažili sa nahadzovať puky do pred bránkového priestoru. Celkový herný prejav mladíkov bol dobrý, po našom góle Slováci zvýšili obrátky, ale následná presilovka Švajčiarov našu útočnú aktivitu zmiernila. Po prvej tretine Slovensko viedlo po dobre odvedenej práci Repčíka a následnej dorážky Honzeka 1:0.

Druhá tretina pokračovala dobrým výkonom Švajčiarov- dobrý pohyb im priniesol opäť početnú výhodu, už po tretí krát v zápase. Následne prišiel Honzekov prienik, pri ktorom bol faulovaný a rozhodca poslal Slovensko na trestné strieľanie. Honzek však švajčiarskeho brankára nedokázal prekonať. V druhej polovici tretiny sa blysol Alex Čiernik parádnou akciou, avšak puk neskončil za chrbtom Belglieriho. Švajčiari hrali dobre- zatvárali pásmo, odoberali množstvo pukov a vytvárali si častý súvislý tlak.

V druhej tretine nás pri jedno-gólovom vedení držal najmä Adam Gajan, ktorý predviedol výborný výkon Po tejto tretine sa počet jeho zákrokov vyšplhal už na číslo 25.

Gajan podržal

Tretia tretina sa niesla v podobnom štýle ako tie predchádzajúce- sily Slovákom ubúdali a bolo pre našich hráčov čoraz ťažšie držať Švajčiarov mimo nášho obranného pásma. Vďaka obrovskej zásluhe Adama Gajana však Švajčiari nedokázali skórovať.

V poslednej 5-minútovke sme nevyužili jedinú presilovku v zápase a potom prišlo švajčiarske odvolanie brankára. Švajčiari sa do tlaku však nedostali, Mešár šikovne pri mantineli podržal súpera a poslal Repčíkovi krásnu prihrávku, ktorú následne premenil na gól.

Slováci sa potom ocitli na ľade až šiesti a Švajčiari cítili príležitosť zvrátiť priebeh zápasu, ale nemali nárok. Petrovský sa dostal do šance a neminul. Slovensko zvíťazilo aj vo svojom druhom vystúpení na tohtoročných majstrovstvách sveta do 20 rokov a vedie skupinu B so 6 bodmi!