FOTO: IIHF

Slovenských reprezentantov do 20 rokov čaká v krátkom slede ďalší zápas na juniorskom šampionáte. Po včerajších gólových hodoch proti Čechom, nastúpia zverenci Ivana Feneša na ďalší duel. Od dvanástej hodiny si naši mladíci zmerajú sily s rovesníkmi zo Švajčiarska.

Po zlej prvej tretine výsledkový obrat

Včerajší zápas proti bratom z Česka sa pre našich hokejistov nezačal vôbec podľa plánu. Už v prvom striedaní prekonal Gajana v našej bránke Rymon. Hráčov spod Tatier tento gól ale nakopol, a väčšinu stretnutia sa sieť vlnila iba za chrbtom českého brankára Michaela Hrabala. Ten inkasoval v stretnutí poltucet. Slovákov môže tešiť aj to, že dva zo šiestich gólov strelili v početnej prevahe. Najproduktívnejším hráčom na našej strane bol Servác Petrovský s bilanciou dvoch gólov a jednej asistencie. Zároveň bol vyhlásený za najlepšieho muža zápasu.

Bol to prvý zápas, po dlhých rokoch sme v ňom zvíťazili, čo je motivujúce. Ale musíme zostať pri zemi a vrátiť sa k poctivej robote, ktorú sme ukázali od druhej tretiny. Vieme hrať ešte lepšie. Tento duel nás stál dosť síl, zajtra nás čakajú Švajčiari, čo je pre nás dôležitý duel.“ povedal po zápase pre JOJ Šport tréner našej dvadsiatky Ivan Feneš.

Helvétom chceme vrátiť prehru z posledného šampionátu

Z posledného súťažného zápasu máme čo Švajčiarsku vracať, pretože na Silvestra nás minulý rok zdolali tesne 4:3 po samostatných nájazdoch. V konečnom účtovaní sme však skončili o jeden bod lepšie ako oni. Ak chceme nájsť s nimi víťazný zápas na juniorskom šampionáte, nemusíme ísť ďaleko do minulosti. Futbalovo 1:0 sme ich porazili v roku 2020, keď o našom najtesnejšom víťazstve rozhodol v tretej tretine Roman Faith.