FOTO: USA TODAY Sports

Hokejista Brandon Sutter sa rozhodol ukončiť hráčsku hokejovú kariéru. Sutter sa takto rozhodol po neúspešnej profesionálnej skúške v klube Edmonton Oilers. Ostrý zápas však neodohral od roku 2021 pre následky koronavírusu.

„Som vďačný za príležitosť, ktorú mi poskytli Ken Holland, Jay Woodcroft a celý klub Oilers v predchádzajúcich týždňoch,“ povedal Sutter pre oficiálnu webstránku NHL. „Na pôsobenie v NHL musíte byť stopercentne zdraví. Môj stav sa síce zlepšuje, no vzhľadom na zdravie a rodinu oficiálne končím s hokejom,“ vysvetlil 34-ročný útočník. „Ďakujem Oilers, Canucks, Penguins a Hurricanes, ďakujem trénerom a spoluhráčom za neuveriteľné skúsenosti, ktoré som získal počas 13 rokov v NHL.“

Prvokolový výber draftu v roku 2007 odohral v profilige 770 zápasov základnej časti. Počas nich pozbieral 289 kanadských bodov za 152 gólov a 137 asistencií. V 50 dueloch play-off si pripísal 9 gólov a 9 asistencií.

Brandon Sutter pochádza zo slávnej hokejovej rodiny Sutterovcov. Jeho strýkovia Darryl, Brian, Duane, Rich a Ron taktiež hrali v najlepšej lige sveta. Viacerí z nich pôsobili aj ako hlavní tréneri tímov NHL.