FOTO: Tomáš Feigl

Líšky položili základ domáceho triumfu nad Prešovom už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Hneď pri debute v michalovskom drese sa strelecky presadil Ryan Valentini. Banská Bystrica síce prehrávala v Poprade po dvoch tretinách 3:1, avšak vďaka 6-gólovému uragánu v tretej tretine vezie spod Tatier všetky tri body.

Duel v Bratislave, kam pricestovali Nové Zámky mal jednoznačný priebeh. Slovan zvíťazil nad býkmi vysoko 5:0, pričom posledný presný zásah uznali belasým až po záverečnej siréne. “Pre nás je dôležité víťazstvo. Hrali sme vynikajúco. Každý makal, dobre sme bránili a pomohli sme brankárovi, ktorý vychytal víťazstvo. Teší ma, že sme odohrali dobrý zápas, ktorý sa divákom musel páčiť,“ týmito slovami zhodnotil zápas autor štvrtého gólu Slovana Marcel Haščák.

Mizéria Nitry pokračuje aj naďalej. Corgoni na dubnickom ľade podľahli Trenčínu 3:1, čím v extralige zaknihovali už 11-tu prehru za sebou. Diváci pod Pustým hradom videli pohodlné víťazstvo zvolenských rytierov nad Liptovským Mikulášom v pomere 3:0. V zápase medzi Spišskou Novou Vsou a Košicami sa zrodila výhra rysov 4:2. O víťazný presný zásah sa postaral vo vlastnom oslabení Hayden Verbeek.

ZOSTAVA KOLA: Coreau (čisté konto) – Vainio (2+1), Pavlin (2+0) – Kytnár (1+2), Troock (1+2), Nellis (2+1)