FOTO: Twitter/NHLFlames

Slovenský útočník Adam Ružička zažíva pokles času na ľade po ideálnej časti sezóny, keď dostával viacero príležitostí v prvej formácii. V jeho prípade zohráva rolu viacero faktorov, na ktoré sa pozrieme a zameriame v tomto článku.

Pozitívny začiatok sezóny

Hneď z úvodu sezóny nehral, keďže bol k dispozícii len ako zdravý náhradník, avšak potom sa mu pošťastilo, začal hrať a pomaly stúpať formáciami vyššie. Jedným z dôvodov jeho posunu vyššie bolo zranenie stáleho hráča prvej formácie. Jonathan Huberdeau sa v novembri zranil a môžeme povedať, že Ružička ho dokázal plnohodnotne nahradiť. Zbieral pravidelne kanadské body popri hviezdnych spoluhráčoch. Dostal sa dokonca na presilovú hru, kde zaznamenal aj tento pekný gól.

Obrovská konkurencia

Je všeobecne známe, že v útoku Calgary je neuveriteľne veľká konkurencia. Mužstvo je smerom dopredu riadne našlapané. Prvý útok tvoria poväčšine hviezdy samotnej NHL Toffoli, Lindholm a spomínaný Huberdeau. Ďalej sú v tíme Flames populárni Kadri a Mangiapane, či skúsení hráči Backlund a Coleman. Mladší hráči, ako Adam Ružička, tak dostávajú menej šancí, poprípade len vo štvrtej formácii.

Ťahy hlavného trénera

Vedúci kormidelník striedačky Calgary Flames, Darryl Sutter, je známy v celej NHL svojimi zaujímavými ťahmi s hráčmi počas sezóny. Dokáže tým zmiasť hráča, ak jeden zápas má vysoký ice time, nasledujúci nízky, a potom nebodaj pošle toho hráča na farmu. Inak je to však veľká a uznávaná osobnosť svetového hokeja.

FOTO: nhl.com