FOTO: HK Dukla Trenčín

Už štvrtú prehru v rade si na svoje konto pripísala vedúca Spišská Nová Ves, ktorá tentokrát na domácom ľade nestačila na Nové Zámky a podľahla im 3:4. V stretnutí sa z premiérového gólu v sezóne radovali rys Branislav Rapáč a býk Branislav Ligas. Zaváhanie Spišskej Novej Vsi naplno využil Poprad, ktorý triumfoval pod Zoborom 2:5 a zverencom Vlastimila Wojnara sa priblížil len na rozdiel jedného bodu. V drese kamzíkov zažiaril hattrickom Ryan Dmowski.

Obhajcovi majstrovského titulu z Košíc sa už tentokrát podarilo nájsť recept na nováčika z Humenného. Oceliari využili výhodu domáceho prostredia a levov zdolali 3:1. Do Trenčína zavítali hokejisti Banskej Bystrice. Duel pod hradom Matúša Čáka zvládli lepšie vojaci, ktorí si podarili s baranmi 3:0. Trenčiansky brankár Dávid Borák zneškodnil všetkých 38 striel hosťujúceho mužstva.

Zápas vo Zvolene, kam pricestoval Liptovský Mikuláš bol poriadne dramatický. Vstup rytierov bol impozantný, nakoľko už v 6. minúte vyhrávali 3:0 . Liptáci však v rozmedzí 33. – 37. minúty nasúkali Zvolenčanom štyri presilovkové góly a tak po dvoch tretinách viedli 3:4. Vďaka presnému zásahu Kevina Gábora zo 48. minúty poslali domáci duel do predĺženia. Keďže v predĺžení gól nepadol, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o víťazstve Zvolena Radovan Bondra. Súboj medzi Slovanom a Michalovci spoznal víťaza v záverečnej tretine. Rozhodujúci okamih prišiel v 55. minúte, keď o výhre hosťujúcich líšok v pomere 1:2 rozhodol Filip Vašaš.

ZOSTAVA KOLA: Borák (čisté konto) – Zech (0+2), Mudrák (1+1) – Bjalončík (2+0), Hecl (2+1), Dmowski (3+0)