FOTO: echl.com

Koniec prestupového obdobia v Tipos extralige sa blíži. Konkrétny dátum uzatvorenia transferov smerom von či dnu z klubov majú kluby do 15. februára. Preto všetky kluby našej najvyššej súťaže momentálne predstavujú záverečné mená, ktoré putujú do ich kádrov a dúfajú, že práve oni zapadnú do úspešnej mozaiky tímu. Iný nebol preto ani dnešný deň.

Michalovce sa dohodli na ukončení try-outu

Klub zo Zemplína sa rozhodol po vzájomnej dohode skončiť skúšku lotyšskému útočníkovi Patriksovi Zabusovsovi. Ten prišiel medzi líšky koncom októbra minulého roka, no hneď pri svojom prvom štarte v staro-novom drese sa zranil. Do súťažného kolotoča sa vrátil až koncom decembra. Za Duklu odohral v tejto sezóne 10 zápasov a strelil 3 presné zásahy. Zaujímavosťou je, že až 2 góly zaznamenal do siete Zvolena a počas rovnakého zápasu sa aj zranil.

Zvolen priviedol ďalšieho zámorského hráča

Po včerajšom predstavení nového kanadského útočníka Jarida Lukoseviciusa informoval vicemajster spod Pustého hradu, že jeho obrana dostane veľmi zaujímavé meno. Do konca sezóny si ich dres oblečie americký obranca Jalen Smereck. Ten, hoci má len 27 rokov, stihol si už zahrať vo viacerých zámorských ligách, no ani v Európe to nebude pre neho prvý kontrakt. V doterajšej sezóne odohral 40 zápasov za klub Cincinnati Cyclones hrajúceho v ECHL. Aktuálne patrí aj k najproduktívnejším obrancom súťaže. Doteraz zaznamenal až 45 bodov.

Vysoký obranca vystužil defenzívu pod Tatrancov

V prestupových vodách loví aj vedenie Popradu. To chce ešte viac skvalitniť svoje obranné rady a preto sa rozhodlo angažovať Švéda s kazašským pasom Viktora Svedberga. Ten by mal vzbudzovať u súperov rešpekt aj svojimi 206 centimetrami. Tie mu vynesú aj štatút najvyššieho hráča ligy. 32-ročný bek má vo svojom hokejovom denníku zapísane zastávky v zámorí či Rusku. V sezóne 2015/16 dokonca odohral 30 stretnutí v Chicagu Blackhawks a bol tak spoluhráčom nášho Mariána Hossu. Na jeho úkor v klube naopak končí kolega z obrany Garrett McFadden.