FOTO: Facebook / HK Nitra

V Tipos extralige sa každým kolom blížime bližšie k play-off. Preto v každom zápase až do konca základnej časti môže o záverečnom umiestnení v tabuľke rozhodnúť každý bod. O záchranu stále bojuje nováčik z Humenného, ktorý dnes zdolal rivala zo Zemplína.

Súboj prvého z druhým lepšie pre Poprad

Nepochybne najväčší šláger 39. kola sa hral v Spišskej Novej Vsi. Pre domácich bol tento zápas veľmi dôležitý, pretože práve kamzíci sú ich najväčším prenasledovateľom v boji o lídersku pozíciu. Pozíciu papierového favorita začali rysy plniť hneď od úvodu, pretože skóre otvoril Hamráček. Na jeho gól dokázali hostia zareagovať v prvej tretine hneď dvakrát, zásluhou Dmowskeho a Betkera. Druhá časť priniesla iba jeden presný zásah. Ten padol do siete Melicherčíka z hokejky Tomáša Záborského. Naopak, v tretej tretine prekonali Vaya v hosťujúcej svätyni Burgess a Archambault a poslali zápas do predĺženia. V ňom rozhodol o extra bode pre Poprad po 3 minútach kanadský útočník Tyler Coulter.

Adam Lapšanský potiahol levy v derby o Zemplín

Ako sa hovorí derby zápas nepozná favorita, preto súboj Michalovce – Humenné pútal pozornosť už pred zápasom. Nováčik zaskočil domáceho favorita už v prvej tretine, keď Lapšanský a Pereskokov poslali celok z opačnej strany Vihorlatu do dvojgólového vedenia. S Duklou bolo zle-nedobre keď Kuru využil presilovku a Michalovce už prehrávali 0:3. Iskru nádeje na vyrovnanie vlial domácemu publiku obranca Martin Bodák. No viac pukov z jeho hokejky či jeho spoluhráčov už za ruského brankára Stanislava Galimova nepadlo. Jeho náprotivok Stanislav Škorvánek inkasoval v poslednej časti ešte dvakrát, keď ho z ľavého kruhu prekonal prvým gólov v našej extralige americký bek Matthew Sredl. Ten istý hráč, ktorý skóre zápasu otvoril ho aj uzavrel a Adam Lapšanský rozhodol o dôležitých troch bodoch pre svoj tím.

Otočka Slovana proti Liptovskému Mikulášu

Už pred týmto stretnutím mohli zarytí domáci, či hosťujúci fanúšikovia vo vzájomných zápasov svojich milovaných klubov vidieť zaujímavý fakt. Liptovský Mikuláš neprehral s belasými od 27.11 2022. Domáci chceli sériu prerušiť, no boli to práve hostia, ktorí otvorili gólový účet dnešného merania síl. Do čierneho sa trafil Jakub Sukeľ, ktorému sekundoval navrátilec do zostavy Martin Réway. No vedenie jeho tímu trvalo presne 59 sekúnd, pretože už o moment vyrovnal kapitán Slovana Michal Sersen. Práve on mal prsty v góle Poiriéra. Ten naklonil misky váh na stranu orlov. Záverečnú bodku zápasu dal Šille gólom do prázdnej bránky šesť sekúnd pred koncom.

ZOSTAVA KOLA: Galimov (96,55%), Betker (1+1), Breton (1+1), Lapšanský (2+0), Wilkins (2+0), Fortin (2+0)