FOTO: HK Nitra/Facebook

V rámci dnešného extraligového kola bolo na programe len päť duelov, nakoľko zápas medzi Košicami a Michalovcami bol z dôvodu rozsiahlej maródky v tíme líšok odložený. V bitke o rieku Hron boli diváci svedkami 8-gólovej prestrelky, tú doviedli do úspešného konca zvolenskí rytieri, ktorí na domácom ľade zdolali Banskú Bystricu 5:3. Hokejisti Liptovského Mikuláša sa po dlhšom čase dočkali víťazstva na súperovom ľade, podarilo sa im tom v stretnutí proti Popradu, ktorí porazili 2:3.

Nováčik z Humenného síce cestoval do Spišskej Novej Vsi len so štrnástimi korčuliarmi, no lídrovi tabuľky dal naozaj riadne zabrať. Po bezgólovej prvej tretine poslal rysov do vedenia v 28. minúte Juraj Majdan. Hostia sa dočkali vyrovnania v úvodne tretej tretiny, postaral sa oň Dávid Šoltés. Rozhodujúci okamih duelu prišiel v 55. minúte, keď hákovanie Lineta potrestal Todd Burgess, ktorý dal sekundu pred záverečnou sirénou definitívnu podobu výsledku.

Aj fanúšikovia v hlavnom meste sa presného zásahu dočkali až v prostrednej časti hry, v 23. minúte využil presilovú hru Trenčan Šimon Petráš. Vyrovnanie Slovana prišlo v 32. minúte, keď pobyt Ahla na trestnej lavici predčasne ukončil Brett Findlay. Záver tretiny tretiny bol poriadne napínavý. Najskôr naklonil misky váh na stranu belasých Émile Poirier a následne poslal duel do predĺženia Filip Ahl. V predĺžení rozhodol o triumfe zverencov Petra Oremusa Liam Pecararo.

Nové Zámky poslal na nitrianskom ľade do vedenia v 12. minúte Hugo Kováč. Corgoni v priebehu druhej tretiny otočili duel vo svoj prospech. V 26. minúte využil presilovku o dvoch hráčov Samuel Buček a v 36. minúte prekonal brankára býkov premiérovým gólom v sezóne Matej Bača. Vyrovnanie hostí prišlo v 48. minúte z hokejky Troya Logginsa. Hrozbu predĺženia odvrátil o dve minúty neskôr domáci Robby Jackson. Keďže pod Zoborom vo zvyšku duelu gól už nepadol, Nitra sa radovala zo zisku 3 bodov.

ZOSTAVA KOLA: Krasikov (95 %) – Bača (1+0), Pietroniro (0+2) – Burgess (2+1), Fekiač (1+1), Pecararo (1+1)