FOTO: IIHF Galleries

Je dobojované! Včerajším zápasom o tretie miesto a následným finále sa skončila ďalšia kapitola majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Z celkového víťazstva na tomto šampionáte sa tešili hokejisti Spojených štátov amerických.

Po neskutočnom obrate bronz na českých hrudiach

V zápase o tretie miesto sa stretli Česi a, naši premožitelia zo štvrťfinále, Fíni. Čechom ale vstup do zápasu absolútne nevyšiel, a už po siedmich minútach striedal brankára Hrabala Vondraš. Ten už do konca úvodného dejstva neinkasoval, naopak najproduktívnejší Čech Jiří Kulich znížil na rozdiel gólu. Tretina ako na hojdačke bola tá prostredná. Najskôr vyrovnal Štancl, no na dlhý čas to bolo od jeho krajiny všetko. Do vedenia 5:2 poslali Fínsko Helenius a dvojgólový Hameenaho a zdalo sa, že o víťazovi tohto zápasu je rozhodnuté. Česko ale predviedlo niečo neuveriteľné. Všetko to naštartoval Becher, ktorý v oslabení znížil. Tretia tretina priniesla až 5 gólov. Všetky do siete fínskeho gólmana Niklasa Kokka. Postupne sa presadili Kulich, Becher, Hamara, Rymon a hetrik dokonal Ondřej Becher. Česi tak dokázali obrátiť stav z 2:5 na konečných 8:5.

USA vyhralo majstrovstvá sveta bez jedinej prehry

Spojené štáty americké prechádzajú celým turnajom ako nôž maslom, bez jedinej prehry. Pokaziť si to nechceli ani v najdôležitejšom zápase celého šampionátu. V ňom zabojovali o zlaté medaily s domácim výberom Švédska. Tí pred domácim publikom po prvej tretine prehrávali so svojím súperom už 0:1, keď sa presadil Perreault. Švédsko hneď po začiatku prostrednej časti vyrovnalo zásluhou Stenberga. USA, ale dvomi gólmi Howarda opäť viedlo. Nádych na vyrovnanie dodal domácim v presilovke gól Lekkerimakiho, no to bolo z ich strany všetko. Američania svoje víťazstvo na majstrovstvách sveta do 20 rokov korunovali ešte tromi gólmi v tretej tretine. Záverečnú bodku do prázdnej brány nemohol dať nik iný ako kapitán Rutger McGroarty.