FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Duel pod Urpínom, kam pricestovali hokejisti Liptovského Mikuláša bol jasnou záležitosťou domáceho celku. Barani zdolali zverencov Juraja Faitha 5:0, pričom vo všetkých ich góloch mal prsty Carter Turnbull. O osude zápasu v Steel aréne medzi Košicami a Humenným rozhodla záverečná tretina. Zo zisku dôležitých 3 bodov sa po triumfe 4:6 prekvapivo radoval extraligový nováčik. Dramatický duel medzi Michalovcami a Spišskou Novou Vsou nakoniec zvládli lepšie rysy, ktoré si po výhre 3:4 vezú zo Zemplína všetky 3 body.

Do stretnutia v Poprade vstúpili lepšie hosťujúci zvolenskí rytieri, ktorých poslal do vedenia v 11. minúte Miroslav Mucha. Vyrovnanie kamzíkov prišlo v závere prvej tretiny, postaral sa oň Matej Paločko. V 27. minúte sa pri hre v početnej prevahe zapísal do streleckej listiny domáci Oleksandr Peresunko. Vylúčenie Calofa potrestal v 31. minúte Zvolenčan Radovan Bondra. Rozhodujúci okamih zápasu prišiel o štyri minúty neskôr, keď v presilovke prekonal rytiera Trenčana Tyler Coulter. V záverečnej tretine skórovali už len domáci Ryan Dmowski s Andrew Calofom a Poprad tak zdolal Zvolen 5:2.

Pod hrad Matúša Čáka čaká zavítalo mužstvo Nových Zámkov. Gólový účet stretnutia síce otvorili hostia zásluhou Radka Prokeša, no v ďalšom priebehu duelu sa strelecky presadili už len domáci. Postupne skórovali Martin Nemčík, Marek Sloboda, Filip Ahl a Šimon Petráš. Nitra viedla doma nad Slovanom už rozdielom dvoch gólov, no belasí gólmi Jonasa Ahnelöva a Romana Žitného poslali duel do predĺženia. Keďže v predĺžení gól nepadol, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o výhre zverencov Petra Oremusa Samuel Takáč.

ZOSTAVA KOLA: Belányi (čisté konto) – Meliško (1+0), Ahnelöv (1+0) – Heard (2+0), Turnbull (2+3), Myklukha (2+0)