FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Stretnutie dvoch posledných mužstiev tabuľky medzi Nitrou a Prešovom bolo odložené z dôvodu účasti vicemajstra vo finále Kontinentálneho pohára na 24. januára. Zápas na Spiši, kam pricestoval Poprad spoznal víťaza až v predĺžení. Víťazný gól strelil v 64. minúte obranca kamzíkov Adam Drgoň.

Vynikajúci obrat sa podaril zverencom Ernesta Bokroša. Liptovský Mikuláš prehrával v Banskej Bystrici po prvej tretine 3:0. V prostrednej časti hry sa Liptákom však podarilo vyrovnať stav duelu a na začiatku záverečnej tretiny prišiel rozhodujúci okamih stretnutia, keď presilovku o dvoch hráčov využil hosťujúci Micke Saari. Zisk troch bodov pre MHK poistil v 59. minúte Marek Vankúš.

Novozámocké býky zaknihovali už tretiu prehru v rade. Na košickom ľade prehrali 5:3. V drese oceliarov zaznamenali po dva presné zásahy Brett Pollock a Joona Jääskeläinen. Skvelým individuálnym výkon sa v zápare proti Trenčínu prezentoval michalovský útočník Joseph Garreffa, ktorý sa strelil hattrick. Líšky najmä vďaka nemu zdolali vojakov 3:4. Súboj o prvé miesto sa uskutočnil v Bratislave. Z víťazstva 2:4 sa radovali hosťujúci zvolenskí rytieri.

ZOSTAVA KOLA: Trenčan (31 zákrokov) – Ventelä (2+0), Drgoň (1+0)- Pollock (2+0), Garreffa (3+0), Hecl (2+1)