FOTO: Twitter / Owen Sound Attack

Stále iba 18-ročný slovenský útočník Servác Petrovský sa aj po majstrovstvách sveta juniorov, na ktorých si pripísal 2 góly v nešťastnom zápase so Švajčiarskom, ktorý naša družina prehrala 4:3 po samostatných nájazdoch a nakoniec obsadila 6. miesto, bodovo nehladuje.

Rodák z Prešova pôsobil ako mladší v projekte reprezetačnej 18-tky, ale aj v českom Třinci, no pred začiatkom minulej sezóny odišiel do kanadskej juniorskej súťaže OHL, kde sa takmer ihneď začal ukazovať ako veľmi produktívny hráč. Po 65 zápasoch základnej časti mal na svojom konte 28 gólov a 26 asistencií, v siedmich dueloch play-off na to nadviazal dvomi gólmi a štyrmi finálnymi asistenciami. Po základnej časti bol tretím najproduktívnejším mužom svojho celku.

Počas prebiehajúcej sezóny jeho klub aktuálne okupuje štvrtú pozíciu v tabuľke. Veľký podiel má na tom práve Petrovský. Tomu sa darí bodovo podobne ako v minulej sezóne, keď má zatiaľ na svojom konte po 33 odohratých zápasoch až 37 bodov za 18 gólov a 19 prihrávok a patrí ku štyrom najlepšie bodujúcim hráčom svojho tímu.

Po úspešnom lete, počas ktorého bol draftovaný tímom Minnestoa Wild v 6. kole zo 185. miesta a bol pozvaný do ich tréningového kempu, sa len potvrdzuje jeho veľký potenciál.