FOTO: Facebook / Kaufland Winter Games 2023

Hokejové Kaufland Winter Games, ktoré hostilo v sezóne 2022/2023 bratislavské Tehelné Pole, zožalo (nielen) medzi fanúšikmi mimoriadny úspech. Pod holým nebom proti sebe vykorčuľovali kluby aktuálne pôsobiace v českej aj slovenskej extralige. Svoj um predviedli aj niekdajšie hokejové legendy v dresoch niekdajších federálnych rivalov, Slovana Bratislava a Sparty Praha. Zabudnúť nemožno ani na osobnosti, ktoré podujatiu dodali svojou prítomnosťou na kvalite. Či už ide o organizátora Mariána Bezáka, ambasádora Václava Nedomanského, ale aj odchovancov Dukly Trenčín a niekdajších hráčov NHL Mariána Hossu s Mariánom Gáboríkom.

Divácky rekord

Hokejová akcia extraligovej sezóny pritiahla priamo na štadión viac ako 35 000 záujemcov (vrátane stretnutia OLD BOYS). Najviac lístkov bolo predaných na stretnutie medzi Slovanom Bratislava a HC Košice. Duel z tribúny sledovalo 14 244 divákov. Mimochodom, toto číslo znamená pokorenie rekordnej návštevnosti zápasu slovenskej extraligy. Doterajšie maximum bolo prekonané o viac ako 40 percent. Najväčší zimný štadión pod Tatrami dokáže otvoriť brány pre maximálne 10 055 ľudí.

Záujem však vzbudili aj ďalšie ligové zápasy. Súboj Třinca s Brnom videlo 11 367 nadšencov. Duel Trenčín vs. Zvolen pritiahol do Bratislavy 7776 ľudí. Pre porovnanie. Maximálna kapacita zimného štadióna v Dubnici, ktorý je dočasným domovom „Vojakov“ je 3300 miest.

V televízií si zápasy z Winter Games pustilo spolu približne 1 000 000 ľudí.

Všetkých záujemcov o Winter Classic zabávalo presne 377 hráčov. Najmladší mal 12 rokov, najstarší 65. Medaily z vrcholových líg či medzinárodných podujatí, ktoré prítomní hráči v kariére vybojovali, vážia spolu 112 kilogramov.

Zdroj: Facebook / Kaufland Winter Games 2023

Jedlo, pilo, slávilo sa

Veľké množstvo priaznivcov spotrebovalo počas troch dní až 20 000 litrov piva. Podstatne menej tekutín prijímali diváci prostredníctvom nealkoholických nápojov. Tých sa spotrebovalo cez 6300 litrov. Nie sú tam však zarátané čaje. Pracovníci ich uvarili pre návštevníkov podujatia cez 8000.

Počítalo sa aj s veľkým apetítom. Diváci spotrebovali 15280 porcií jedla.

Za oponou

Zdroj: Facebook / Kaufland Winter Games 2023

O podujatí vzniká dokument zo zákulisia, ktorý vďaka jedinečným a exkluzívnym možnostiam 10-členného štábu priblíži divákom atmosféru príprav, tréningov a zápasov, neopakovateľné emócie, ale tiež pohľad do šatní pred zápasmi, počas nich aj po ich skončení.

Tvorcovia spravili 31 rozhovorov v štúdiu a viac ako 50 v teréne. Pred kamery si postavili osobnosti ako Václav Nedomanský, Marián Gáborík, Rudolf Hrubý, Libor Hudáček, organizátor podujatia Marián Bezák, Jiří Hrdina, Miroslav Šatan a mnohí ďalší.

Režisérsky sa spracovania zhostili Honzo Blaško z JB Media a skúsený novinár Stanislav Benčat, ktorý je tiež autorom scenára. Tvorcov dopĺňa kreatívec Martin Kopec z Creative studio yo za podpory ďalších členov tímu.