FOTO: hkpoprad.sk

Piatkové tretie kolo slovenskej extraligy prinieslo opäť raz veľa zaujímavých momentov. Poprad jednoznačne dominoval proti Košiciam, Spišská Nová Ves dokázala otočiť stretnutie a do štatistík sa zapísali až tri hetriky.

Kanonáda popradských kamzíkov

Repríza finále Tatranského pohára priniesla opäť výhru Popradčanov, tentoraz však oveľa vyšším gólovým rozdielom. Počas prípravy kamzíky zvíťazili 4:2, v piatkovom zápase extraligy 7:2. Hokejisti Popradu nastrieľali Košiciam len počas prvej tretiny päť gólov.

Premiéra 15-ročného mladíka

Do zostavy Banskej Bystrice sa počas tohto kola dostal mladý slovenský útočník Michal Plančár. Vo veku 15 rokov, 7 mesiacov a 19 dní sa stal štvrtým najmladším hráčom v histórii extraligy.

Stopercentná Spišská Nová Ves

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa postarali o skvelý obrat v zápase proti Michalovciam. Na ich ľade prehrávali po prvej tretine 0:3, no ďalšie dve tretiny patrili im a odvážajú si tak cenné tri body, ktoré pre nich zároveň znamenajú prvé miesto v tabuľke.

Tri hetriky počas jedného kola

Novozámocký hráč Roberts Mamcics zaznamenal v dueli proti Trenčínu tri góly. Lotyšský bek sa tak z veľkej časti podieľal na domácej výhre Nových Zámkov. Na ľade Slovana Bratislava zaknihoval ďalší hetrik Peter Zuzin, ktorý sa pričinil o zvolenskú výhru 5:2. Liptovský Mikuláš podporil tromi gólmi aj ruský útočník Alexander Avtsin.

ZOSTAVA KOLA: Kantor (94,44%) – Mamcics (3+0), Lee (2+1) – Zuzin (3+0), Avtsin (3+0), Turnbull (1+2)