Zdroj: rodlaverarena.com.au

Tento hokejový víkend sa nesie v znamení Global Series, ktoré sa odohráva v Austrálii. Melbourne sa stal prvým austrálskym hosťom tejto udalosti. Na neutrálnom ihrisku si zahrali proti sebe Arizona Coyotes a Los Angeles Kings. Liga NHL týmto navštívila už štvrtý kontinet.

Tímy dorazili do destinácie približne päť dní pred začatím série. Program mali rozhodne plný. Voľný čas strávili návštevou národného zvieraťa Austrálie a hrou golfu. Maskoti mali plné ruky práce v spolupráci s Visit Melbourne. Na instagramovom účte @NHL Australia fanúšikom sprístupnili svoj itinerár. Nemohla tam chýbať ochutnávka austrálskej kávy, sladký croissant, Hosier Lane s grafitti či Princes Bridge.

Samotný zápas sa začal o šiestej ráno nášho času. Kapacitu arény zaplnilo skoro 13 100 ľudí. Rod Laver Arena je domovom jedného zo štyroch grandslamových tenisových turnajov, Australian Open. Mnoho detailov sa uchovalo pri prerábaní kurtu na ľad. Klasické červené body na vhadzovanie, ktoré rozhodne všetci poznáme, boli vymenené za podobizňu tenisovej loptičky. Stredná červená čiara je obohatená o obrysy tenisového kurtu a modré čiary majú špecifický odtieň modrej, ktorá zdobí tenisový kurt grandslamu.

Prvá tretina stretnutia na južnej pologuli sa odohrala bez gólov, no s viacerými trestnými minútami. Druhá časť zápasu bola najzaujímavejšia. Skóre otvoril v druhej minúte 25-ročný utočník Arizony, Clayton Keller. Za ním pokračoval Matias Maccelli, ktorý zvýšil stav na 2:0. Autorom odpovede LA sa stal Adrian Kempe. Na 3:1 zápas vystupňoval Lawson Crouse a o pár sekúnd jeho spoluhráč, Logan Cooley na 4:1 pre Arizonu. Stredná časť sa ukončila gólmi Viktora Arvidssona a Trevora Moora. Autorom posledného gólu zápasu sa v poslednej dvadsaťminútovke stal Kanaďan, Barrett Hayton. Stav stretnutia skončil v prospech Arizony 5:3. Druhý zápas sa odohrá zajtra, t.j. 24.9., v rovnakom čase (6:05 SEČ).