Šimon Nemec NHL
FOTO: New Jersey Devils (X)

Predsezónne kempy sa rýchlo blížia. Práve včera tím slovenského obrancu, New Jersey Devils, zverejnil finálnu súpisku pre kemp. Nachádza sa v nej aj rodák z Liptovského Mikuláša – Šimon Nemec.

Tím do svojej súpisky napísal 57 hráčov, z toho 17 obrancov a 32 útočníkov. Nemec bude hrať v kempe po boku napríklad kapitána celého mužstva, Nica Hischiera či Luka Hughesa. Predsezónny kemp začal včera, čiže 21.9. Sezóna najlepšej hokejovej ligy sveta začína 10. októbra.

Top 5 nádej New Jersey Devils

V nedávnom príspevku All About The Jersey môžeme vidieť ich výsledný rebríček top hráčov organizácie NJD do 25 rokov. Dobrou správou je, že sa na ňom nachádza aj náš obranca. Oproti minulému roku, kde ho rebríček radil na 7. miesto, si v tohtoročnom polepšil hneď o dve pozície. Nemec sa spomína ako top 5 nádej organizácie. Nie je výmyslom, že je veľmi pravdepodobné, že Slovák sa v nasledujúcej sezóne predstaví v prvom tíme NHL.

Pred Šimonom Nemcom skončili obranca Luke Hughes (4.) a útočníci Dawson Mercer (3.), Nico Hischier (2.)a Jack Hughes (1.).

„Minulú sezónu zakončil Nemec silno po období aklimatizácie, čím si vyslúžil ocenenie top nádeje tímu AHL. Sezónu ukončil s 12 gólmi a 22 asistenciami v 65 zápasoch. Odkedy sa začali sledovať tieto štatistiky v roku 2004, žiaden obranca v AHL nezískal v sezóne po drafte viac bodov ako Nemec. Vzhľadom na to, že Nemec nie je čisto ofenzívny obranca a hrá kvalitnú obrannú a fyzickú hru, mala by to fanúšikov Devils nadchnúť, pokiaľ ide o konečný potenciál,“ poznamenal James J. Tracy.

„V novej sezóne bude Nemec bojovať o miesto na súpiske vo veľkom klube. Aj keď sa ešte uvidí, či Nemec začne sezónu v Utica, je celkom bezpečné predpokladať, že Nemec pravdepodobne nastúpi za Devils niekedy v ročníku 2023/24. Budúcnosť je pre Nemca veľmi svetlá a zdá sa, že jedného dňa sa pravdepodobne vyvinie v špičkového pravého obrancu v NHL, no Devils majú ten luxus, že sa s ním nemusia ponáhľať.“