FOTO: HC 05 Banská Bystrica

Aj v piatok trinásteho pokračoval program slovenskej Tipos extraligy. 28. kolo prinieslo stredoslovenské derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom a jednoznačný priebeh zápasu Prešova proti Michalovciam. V ďalších dvoch zápasoch si zmerali sily Poprad a Liptovský Mikuláš a Spišská Nová Ves privítala na domácom ľade býkov z Nových Zámkov.

Vysoká výhra Prešova

Hokejisti Prešova zvíťazili na ľade Michaloviec 4:0. Dôležitou súčasťou bol Eugen Rabčan, ktorý zaznamenal čisté konto. Zápas sa lámal najmä v druhej časti hry, keď skórovali koňare až trikrát. Posledný Prešov sa tak pomaly doťahuje na predposledný tím v tabuľke, ktorým je HK Nitra. Michalovciam sa v uplynulom období nedarí, z posledných siedmich duelov vyťažili dokopy len päť bodov.

700 zápasov Patrika Svitanu

Poprad nastúpil v domácom prostredí proti Liptovskému Mikulášu. Skúsený útočník kamzíkov, Patrik Svitana, zaznamenal zaujímavý míľnik. Išlo totiž o jeho 700. zápas v slovenskej najvyššej súťaži. Počas 14 sezón a 700 duelov nazbieral 462 bodov za 160 gólov a 302 asistencií. Dokonca až 572 zápasov odohral za tím HK Poprad. Kamzíky však prehrali tento duel pomerom 0:2. Mimoriadne dôležitou postavou bol aj v tomto zápase gólman, Michal Valent, ktorý dopomohol k výhre Mikuláša.

Zdroj: HK Poprad

Banská Bystrica a Zvolen po nájazdoch

V Banskej Bystrici sa konala dráma až do samotného konca zápasu. V riadnom hracom čase sa nerozhodlo, pokračovalo predĺženie, ktoré skončilo bez streleného gólu. Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých sa rozhodlo o víťazovi až v siedmej sérii. Rozhodujúci zásah stretnutia si zapísal banskobystrický Jakub Urbánek.

ZOSTAVA KOLA: Valent (čisté konto) – Mudrák (1+0), Hudec (1+0) – Giľák (1+1), Avtsin (1+1), Vandas (1+0)