FOTO Thomas Gazda (HC Kometa Brno/Twitter)

Víkendový hokejový sviatok pod holým nebom odštartoval piatkovým zápasom medzi účastníkmi českej extraligy Třincom a Brnom, dresy ktorých obliekajú viacerí Slováci. Organizátori si pre divákov pripravili aj bohatý kultúrny program. Pred úvodným buly duelu českých extraligistov zaspieval Lukáš Adamec a v prestávke medzi tretinami Dominika Mirgová.

Gólový účet Winter Classic otvorili vo 8. minúte oceliari, keď prečíslenie 2 na 1 gólovo zakončil po prihrávke Hudáčka Marko Daňo. Rýchly protiútok obhajcu majstrovského titulu vyústil v 27. minúte do prečíslenia 2 na 1. Hrehorčák našiel Vladimíra Draveckého, ktorého strela rozvlnila sieť.

Odrazený puk od Marcinkovho tela sa dostal k Markovi Daňovi a ten v 33. minúte pohotovou ranou prekonal brnenského brankára. Minútu pred koncom druhej tretiny bol náskok Třinca už štvorgólový. Strelu Jeřábka tečoval za chrbát Furcha Andrej Nestrašil.

FOTO: Marian Ježowicz (Tipsport extraliga/Twitter)

Komete sa predsa len podarilo znížiť. V 45. minúte Ščotka nahodil puk na bránku, kde bol pripravený Ján Süss, ktorý si zobral puk na backhand a zakončil ponad brankárov betón. Oceliari predviedli v 47. minúte výstavný presilovkový ťukanec, na konci ktorého bol Libor Hudáček. V 50. minúte napriahol počas presilovky od modrej třinecký Martin Marinčin a prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Zápas českej extraligy sledovalo na Národnom futbalovom štadióne 11 367 divákov.