FOTO: nhl.com

Boston Bruins, klub z atlantickej divízie NHL, presvedčivo vedie celú zámorskú súťaž. So ziskom 68 bodov zo 40 zápasov sa hráči tohto mužstva vyhrievajú na prvom mieste tabuľky. Za tri body vyhrali až 27 duelov a v riadnom hracom čase zaznamenali prehru len v troch prípadoch.

Výhry v domácej aréne

Boston pravidelne boduje aj na klziskách súperov, avšak na domácom klzisku je mimoriadne úspešný. TD Garden sa spravidla dosť zaplňuje, fanúšikovia tak poháňajú svojich obľúbencov vpred. V domácej aréne nebodujú máločo, doteraz to boli len tri prehry. Proti Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings po nájazdoch a proti Buffalu Sabres po predĺžení.

Zdroj: nhl.com

Produktívna česká formácia

Svoj podiel na víťazstvách Bruins majú aj hráči zo susedného Česka. David Pastrňák poväčšine zaznamenáva viacbodové zápasy a na ľade predvádza krásne kúsky. Navrátilec David Krejčí tiež nezaostáva. Tento skúsený center získal už 31 kanadských bodov v 35 dueloch. V jednej formácii ich dopĺňa 25-ročný krídelník Pavel Zacha. České trio dopĺňajú v klube ďalší krajania Tomáš Nosek a Jakub Zbořil.

Brankárska istota Linus Ullmark

Minulú sezónu sa spravidla striedali obaja gólmani Linus Ullmark a Jeremy Swayman. Momentálne sa však viac dostáva do pozície jednotky Ullmark. V zápasoch vyťahuje excelentné zákroky a pre Bruins je veľkou istotou. Dosiaľ odchytal 26 duelov, z toho bolo 22 víťazných.