FOTO: HK Poprad/Facebook

Vo forme hrajúce Michalovce privítali na domácom ľade vedúcu Spišskú Novú Ves. Líškam vstup do stretnutia vyšiel nad očakávania, nakoľko po prvej tretine vyhrávali rozdielom triedy. V prostrednej časti hry padol len jeden gól, postaral sa oň domáci bek Heard. V záverečnej tretine rysy skresali náskok Michaloviec len na rozdiel dvoch gólov a tak zverenci Petra Kúdelku zaknihovali ôsmu výhru v rade.

V nepresvedčivých výkonoch pokračujú hokejisti Novým Zámkov, ktorí pred vlastnými priaznivcami podľahli Dukle Trenčín 3:5. Vďaka zisku 3 bodov vojaci preskočili býkov v tabuľke. Liptovský Mikuláš položil základy domáceho víťazstva nad Nitrou v pomere 3:1 už v prvej tretine, ktorú vyhral 2:0.

Úradujúci šampión vyhrával v Poprade 0:1 aj 1:2, no na bodový zisk mu to nestačilo. Košice v konečnom zúčtovaní podľahli kamzíkom 4:2, pričom domáci udreli v závere tretej tretiny, v ktorej nasúkali oceliarom dva góly. Duel v hlavnom meste, kam zavítali Zvolenčania začal lepšie pre hostí. Tí už v 11. minúte viedli 0:2. Zníženie orlov prišlo v druhej tretine zásluhou obrancu Korenčíka. Rytierom prinavrátil dvojgólové vedenie v úvode tretej tretiny Šiška. V 49. minúte Slovan znížil presilovkým zásahom Browna. Víťazstvo Zvolena poistil v 57. minúte Kašlík.

FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Banská Bystrica mala v stretnutí proti Humennému nakročené k plnému bodovému zisku. Ešte v poslednej päťminútovke tretej tretiny vyhrávala 3:1, no nováčik vďaka gólom Borova a Kurua poslal zápas do predĺženia. Keďže v predĺžení gól nepadol, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich rozhodol o triumfe baranov Andrej Bíreš.

ZOSTAVA KOLA: Krasikov (97,30 %) – Kotvan (1+1) Michalčin (1+1) – Turnbull (2+0), Kuru (2+0), Charbonneau (2+0),