FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

Slovenská extraliga sa v desiaty decembrový deň prehupla do svojej druhej polovice. Okrem iného, to znamená aj výmenu domácej a hosťovskej sady dresov. Počnúc dnešnými duelmi a končiac tými, ktoré nám odhalia tohtoročného víťaza, uvidíme domáce celky nastupovať v tmavom variante a tímy hosťujúce budú nastupovať v dresoch svetlých. Sezóna nekompromisne postupuje vpred a i posledné kolo pred reprezentačnou prestávkou nadelilo mnohým tímom cenné body.

Hokejisti Humenného zvíťazili pred domácim hľadiskom nad vicemajstrom zo Zvolena pomerne hladko 3:0. Čisté konto si pripísal gólman Patrik Kozel, ktorý zneškodnil 25 streleckých pokusov súpera. Kríza zverencov Petra Oremusa tak pokračuje. Rytieri síce v minulom kole zdolali Slovan, no z posledných 13 duelov vyhrali len v troch.

Na opačnej vlne sedia hokejisti Dukly Michalovce. Po slabšom úvode ročníka sa líšky postavili na nohy a momentálne ťahajú dlhú, deväťzápasovú víťaznú sériu. Proti Nitre to bola špičková dráma, ktorá vyústila až v samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Samuel Solenský, čím svojmu tímu zariadil pod Zoborom dvojbodovú výhru 2:3.

Po šiestich prehrách okúsili ako chutí víťazstvo aj hráči Nových Zámkov. Na poriadne horúcom ľade košickej Steel arény vyhrali 1:4 a v tabuľke preskočili Slovan Bratislava. Belasí padli v Spišskej Novej Vsi a v tabuľke okupujú predposlednú jedenástu priečku.

ZOSTAVA KOLA: Kozel (čisté konto) – Šenkeřík (1+1), Merezhko (1+1) – Mikúš (2+0), Solenský (2+0), Wilkins (1+1)