FOTO: Facebook / HK Spisska Nova Ves

Nedeľné, dvadsiate štvrté kolo hokejovej Tipos extraligy ponúklo divákom niekoľko súbojov, pri ktorých tabuľkoví susedia na diaľku i priamo bojovali o vylepšenie svojej pozície.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili na ľade Humenného vysoko 1:5 a prerušili tak dvojzápasovú šnúru prehier. Veľkou zásluhou sa o výhru pričinil Emile Poirier, ktorého bodové konto sa aktualizovalo o dva góly a jednu asistenciu. Dvadsaťtri striel domácich kryl gólman Denis Godla.

Domáca neporaziteľnosť Spišskej Novej Vsi naberá na vážnosti každým ďalším kolom. Rysy už doma vyhrali dvanásť zápasov v sérií. Nedeľňajší triumf sa ale nerodil ľahko. Liptovský Mikuláš zverencov trénera Wojnara nepríjemne hrýzol a duel zdramatizoval najmä kontaktným gólom Valiguru v prostriedku tretieho dejstva. Vyrovnanie však neprišlo a tak výhru slávia Spišiaci. Ďakovať za ňu môžu najmä svojej nedávnej akvizícií Martinovi Bakošovi. Ten ako jediný domáci hráč našiel recept na súperovho brankára a hetrikom priviedol Rysov na čelo extraligovej tabuľky.

Banskobystrickí barani sa po kratšej odmlke začínajú opäť viac chytať a proti Košiciam zaknihovali už tretiu výhru v rade. Tri body sa nerodili ľahko. Už v prvej minúte otvoril skóre stretnutia Petriska. Po ňom diváci čakali na presný zásah až do druhej polovice záverečnej časti hry. Padol však z hokejky hosťujúceho Bretona. V relatívne krátkom čase prišla odpoveď od obrancu z opačnej strany barikády Partika Bačíka a stav vyzeral opäť priaznivejšie pre baranov. A napokon takým ostal až do sirény.

„Začali sme dobre, pekným gólom. Košice sú veľmi dobrý tím. Zvládli sme to obstojne smerom dozadu, za čo som rád. Mali sme aj dostatok príležitostí. Mohli sme streliť aj viac ako dva góly. Ale keď to zhrnieme, tak som veľmi spokojný s našou dnešnou hrou,“ vyjadril sa po zápase tréner domácich Raimo Helminen.

ZOSTAVA KOLA: Surák (93,54%) – Bačík (1+0), McFadden (1+1) – Bakoš (3+0), Poirier (2+1), Gates (0+4)