FOTO: hockeyslovakia.sk

Tak ako je zvykom, každoročne sa tesne pred koncom kalendárneho roka stretáva Výkonný výbor SZĽH, aby schválil rozpočet pre kluby na nasledujúci kalendárny rok. Okrem toho riešil aj personálne otázky na niektorých pozíciách a ocenení boli mnohí ľudia, ktorí sú prínosom pre náš hokej.

Prezident SZĽH odovzdal ocenenia viacerým primátorom miest z Hriňovej, Tvrdošína, Hurbanova a Lipian, kde už slúži nová ľadová plocha. Ocenenie dostal aj starosta obce Šoporňa, v ktorej sa ešte len chystá otvorenie multifunkčnej ľadovej plochy. Čestné uznanie sa dostalo aj organizácií Dobré srdce Borisa Sádeckého. Tá naprieč Slovenskom školí rôzne vekové kategórie hokejistov o tom, ako postupovať pri mnohých životu ohrozujúcich situáciách.

Miroslav Šatan v krátkosti nadviazal pri správe SZĽH aj k spomenutým hokejovým infraštruktúram, ktoré postupne vznikajú aj v menších mestách: „Tešíme sa aj zo šiestich malých ľadových plôch, ktoré vyrástli v poslednom období na Slovensku. Veríme, že vďaka novovznikajúcemu ministerstvu športu a fondu na podporu športu sa hokejová infraštruktúra bude rozrastať,“. Taktiež naznačil aj perspektívu s hokejovými akadémiami: „V závere sezóny je plánované otvorenie hokejovej akadémie v Trenčíne, kde spustíme pilotný projekt stredoškolskej hokejovej akadémie. Veríme, že druhá v poradí bude v Poprade za Prešovský samosprávny kraj, kde infraštruktúra už vybudovaná je, v Košiciach čakáme na dohodu mesta a samosprávneho kraja, v Bratislave by sa mal projekt realizovať v mestskej časti Petržalka.“

Kaufland ostáva, pribudne Fortuna

V samotnom rozpočte na ďalší rok tvoria veľký prichádza veľká časť peňazí aj od komerčných partnerov: „Sme radi, že náš najväčší komerčný partner Kaufland predĺžil spoluprácu s hokejom do roku 2028. V poslednom čase sme podpísali spoluprácu so spoločnosťou Fortuna, ktorá bude podporovať našu reprezentáciu, ale sme radi aj za nové partnerstvá so spoločnosťami Heineken a Maspex. Spomenúť musím aj nášho exkluzívneho mediálneho partnera JOJ Šport, ktorý tiež výrazne prispel do rozpočtu a vďaka ktorému sa na obrazovky televízie dostali aj mládežnícke reprezentácie či reprezentácia žien.“ vyjadril sa aj o tejto téme prezident hokejového zväzu.

Väčšia podpora putuje klubom

Konečné suma z ktorou zväz počíta na budúci rok je zhruba 10,384 milióna eur. Jednou novinkou v rozpočte na budúci rok sú financie na podporu extraligových klubov. Zväz v novej sezóne prebral našu najvyššiu súťaž aj v oblasti marketingu a vysielacích práv. Priama podpora na extraligové kluby, je 4,8 milióna eur. 

Delegáti prítomných klubov viac ako dvojtretinovou väčšinou hlasov odvolali z funkcie aktuálneho kontrolóra SZĽH Jaromíra Šmátralu. Dôvodom je pretrvávajúca absencia v oblasti kontrolnej činnosti. Naopak, novou tvárou je nový člen Dozornej rady SZĽH, ktorým sa Norbert Koch.

Zdroj vyjadrení: hockeyslovakia.sk