FOTO: IIHF Galleries

Už v pondelok 11. decembra začne vo Zvolene slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov záverečnú fázu v rámci prípravy na svetový juniorský šampionát vo Švédsku. Tréner Ivan Feneš nominoval na tento päťdňový kemp 27 hráčov. Nejde však o finálnu nomináciu, pretože možnosť ukázať sa trénerskému tímu ešte dostanú viacerí hokejisti z kombinovaného výberu do 18 ale aj 19 rokov, ktorý sa predstaví na kvalitnom turnaji v kanadskom Trure.

„Sme radi, že na zozname je veľa skvelých mien, ktoré pricestujú už do kempu na Slovensku. Platí však, že štartovacia čiara je pre každého hráča rovnaká a aktuálna nominácia zďaleka nie je finálna. Chlapci sú vo svojich ligách produktívni, čo nás teší. Až samotná záverečná príprava a prípravné duely nám ukážu, ako na tom skutočne sú. Pevne však verím, že pohodu, ktorú aktuálne majú, prenesú aj do reprezentácie,“ k nominácií sa vyjadril pre oficiálny web SZĽH hlavný lodivod slovenskej dvadsiatky Ivan Feneš.

Nominácia na kemp vo Zvolene v rámci záverečného bloku prípravy pred majstrovstvami sveta juniorov:

brankári: Rastislav Eliáš (IFK Helsinki), Šichatbudin Gadžiev (HC Slovan Bratislava), Adam Gajan (Green Bay Gamblers), Samuel Urban (Sioux City Musketeers)

obrancovia: Richard Baran (Victoria Grizzlies), Jakub Chromiak (Kingston Frontenacs), Jozef Viliam Kmec (Prince George Cougars), Dávid Nátny (MHK 32 Liptovský Mikuláš/HK Levice), Milan Pišoja (HK Dukla Ingema Michalovce/HK 2016 Trebišov), Luka Radivojevič (Örebro), Maxim Štrbák (Michigan State University), Boris Žabka (HC’05 Banská Bystrica)

útočníci: Peter Cisár (Fargo Force), Alex Čiernik (Västerviks IK), František Dej (Sherbrooke Phoenix), Dalibor Dvorský (Sudbury Wolves), Samuel Honzek (Vancouver Giants), Roman Kukumberg (Sarnia Sting), Patrik Masnica (HC Slovan Bratislava), Filip Mešár (Kitchener Rangers), Martin Mišiak (Erie Otters), Juraj Pekarčík (Dubuque Fighting Saints), Servác Petrovský (Owen Sound Attack), Peter Repčík (Drummondville Voltigeurs), Markus Suchý (HK Poprad), Alex Šotek (HK Poprad), Adam Žlnka (Waterloo Black Hawks)

Prvý oficiálny prípravný zápas by mali hokejisti do 20 rokov absolvovať už vo Švédsku a to 19. decembra s Fínskom v Halmstade. Druhé prípravné stretnutie proti Nemecku je na programe v piatok 22. decembra od 19.00 h v Mölndale.