FOTO: Megie Photo

O najväčšie prekvapenie kola sa postaral nováčik z Humenného, ktorý si pred vlastnými priaznivcami poradil s obhajcom majstrovského titulu z Košíc 4:1. V drese levov strelil dva góly útočník Jakub Linet. Michalovské líšky zvládli duel proti HC Slovan Bratislava vo veľkom štýle, belasých orlom nabalili na cestu 10-gólovú nádielku. Na triumfe zverencov Petra Kúdelku sa šiestimi bodmi podieľal útočník Chase Pearson.

Nové Zámky mali domáce stretnutie so Spišskou Novou Vsou dobre rozohrané, nakoľko po prvej tretine vyhrávali 3:1. Rysy však nezložili zbrane a nakoniec zvíťazili 3:5. Rovnakým výsledkom sa skončil tiež duel medzi Liptovským Mikulášom a Zvolenom. Tentokrát sa však šťastie priklonilo na domácich Liptákov, ktorí si pripísali 3 body do tabuľky.

Meranie síl medzi Popradom a Nitrou bolo poriadne dramatické. Corgoni vyhrávali pod Tatrami po dvoch tretinách 0:2, no kamzíky troma gólmi v záverečnej tretine duel otočili a zaknihovali dôležité 3 body. Napínavé bolo aj stretnutie pod hradom Matúša Čáka, kam zavítala Banská Bystrica. 7-golovú prestrelku lepšie zvládli barani, ktorí si poradili s Trenčínom 3:4. Prvého extraligového gólu sa dočkal talentovaný banskobystrický útočník Michal Plančár.

ZOSTAVA KOLA: Kozel (96 %) – Merezhko (0+3), Acolatse (2+1) – Linet (2+0), Lahtinen (3+1), Pearson (4+2)