FOTO: Facebook / Pittsburgh Penguins

V nočnom zápase zámorskej NHL medzi Pittsburghom Penguins a Tampou Bay Lightning boli diváci svedkami nezvyčajného okamihu. Počas záverečného power-play bez brankára, ku ktorému sa odhodlal tréner domáceho celku, sa puku zmocnil gólman Tristan Jarry a neohrozene poslal puk cez všetky čiary až do opustenej bránky Lightning.

Brankár Penguins tak pribudol na úzku listinu maskovaných mužov, ktorí v minulosti zaznamenali podobný presný zásah. Jarry je len desiatym menom na tomto zozname. Absolútnym fenoménom je niekdajší gólman Ron Hextall. Ten zrealizoval takýto kúsok až dvakrát počas svojej aktívnej kariéry.

Tampa podľahla tučniakom 2:4 a jej šnúra prehier sa natiahla už na tri duely. Mužstvo kouča Jona Coopera sa momentálne nachádza na piatej priečke atlantickej divízie. Naopak, Pittsburgh zvíťazil po predchádzajúcom zaváhaní s Nashvillom a s dvadsaťtri bodmi okupuje dvanáste miesto východnej konferencie.

„Je to niečo, čo sa nestáva veľmi často. Podarilo sa to len niekoľkým. Takže je to určite niečo výnimočné. Ale úprimne, víťazstvo sa počíta viac,“ skromne zhodnotil Jarry, ktorý si okrem gólu pripísal aj 39 úspešných zákrokov.

V drese súpera sa situácií prizeral aj slovenský obranca Erik Černák. Dvadsaťšesťročný zadák strávil pri prehre svojho tímu na ľade 18 minút a 24 sekúnd. Štatistiky si doplnil aj o dve trestné minúty.