FOTO HKM Zvolen / Facebook

V 15. kole našej najvyššej hokejovej súťaže sme boli svedkami dvoch prekvapení. Prvý sa zrodil na úkor tabuľkového lídra z Nových Zámkov, ktorý podľahol Trenčínu rozdielom triedy. Výrazný podiel na zisku 3 bodov má brankár Connor LaCouvee, ktorý sa zaskvel čistým kontom. Bodovo naprázdno odišli z Liptovského Mikuláša hokejisti Spišskej Novej Vsi.

Zápas pod Zoborom, kam pricestovala Banská Bystrica priniesol rozuzlenie až v predĺžení. Zo zisku extra bodu sa nakoniec radovala domáca Nitra. O víťazný gól sa postaral obranca Donaghey. Nitriansky útočník Jozef Baláž si lepší návrat na slovenské klziská nemohol ani predstavovať. K výhre nad na baranmi prispel dvoma gólmi a asistenciou. Presvedčivé víťazstvo zaknihovali Košičania, ktorý triumfovali v Prešove 1:6.

Drámu priniesol aj duel medzi Michalovcami a Slovanom. Líšky prehrávali na domácom ľade po prvej tretine 0:1, avšak gólmi Buca a Zabusovsa otočili zápas vo svoj prospech. Zvolen zdolal Poprad rozdielom troch gólov. Prsty v štyroch z piatich gólov rytierov mal Michael Huntebrinker, ktorý zaznamenal 4 asistencie.

ZOSTAVA KOLA: LaCouvee (čisté konto) – Ventelä (1+2), Donaghey (1+1) – Huntebrinker (0+4), Baláž (2+1), Sideroff (2+0)