FOTO: Šimon Ďuriančik

Barani dnes popoludní na svojich sociálnych sieťach oboznámil fanúšikov so zmenami na riadiacich funkciách klubu HC 05 Banská Bystrica. Ten po vzájomnej dohode s cieľom skvalitniť prácu a výsledky ukončil spoluprácu s doterajšim riaditeľom klubu Lukášom Opáthom. Jeho žezlo prevezme prezident klubu Tomáš Boľoš.

Tomáš Boľoš (Zdroj: bbonline.sk/D. Körtvélyesiová)

Zmeny nastali takisto aj na pozícii generálneho manažéra športovej časti. Funkciu prevezme hokejový tréner a bývalý brankár Ľuboš Pisár, ktorému bude vypomáhať bývalý hokejový útočník Richard Zedník. Toho úlohou bude koordinovanie športových a tímových operácií.

Zdroj: hc05.sk

„Som poctený, že môžem prijať pozíciu generálneho manažéra HC ’05 Banská Bystrica. Chcem sa poďakovať pánovi Tomášovi Boľošovi za prejavenú dôveru. Mám rád výzvy a toto je naozaj veľmi veľká výzva. Realitou je, že tento tím momentálne nedosahuje potenciál a očakávania, ktoré doňho boli vkladané. Pre mňa je to aj dlhodobá vízia – nastaviť klub a ľudí – urobiť z toho víťaznú organizáciu, ktorá nebude víťaziť každý tretí-štvrtý rok, ale každý rok,“ povedal pre klubový web spomínaný 41-ročný Ľuboš Pisár.

A to ako sa zrodil návrat Richarda Zedníka do klubu prezradil takisto klubový web Baranov. „Dlhšiu dobu som pôsobil pri hokeji v Banskej Bystrici, či už ako asistent trénera a snažil som sa vrátiť Bystrici, to čo mi dala. Bol som práve v Amerike, keď sa udial predčasný koniec Miša Hudeca a pán Boľoš mi volal, či by som mohol nejako pomôcť. V prvom rade sme chceli nájsť športového manažéra, čo sa nám podarilo a som rád, že sa nám ho podarilo priviesť. Stále chcem byť nejak zapojený a toto je dobrá situácia. Som Bystričan a chcem, aby tu hokej napredoval.“