FOTO: HC Košice

Krátko pred nedeľný poludním informovali Košičania na svojich sociálnych sieťach s veľkou spokojnosťou (súdiac podľa emotikonov v príspevku) o príchode skúseného útočníka Lukáša Hvilu na výpomoc z Topoľčian. Dôvodom sú viaceré absencie v kádri Oceliarov, keď chýbajú Watling, Bartánus, Linet a Romančík. Ako sa však v tejto situácii musia citiť ale juniori košického HC?

Tipos extraligu čaká dnes posledné kolo pred reprezentačnou prestávkou. Košičania budú na svojom ľade od 17. hodiny hostiť Zvolen. Povolávať skúseneho útočníka, akým je Lukáš Hvila len na jeden zápas sa zdá byť hlúposťou. To akým spôsobom a na koľko zápasov počíta vedenie klubu so 40-ročným útočníkom tak ostáva otázkou.

Avšak v tejto situácii sa tu objavuje otázka, ktorú si kladú aj mnohí fanúšikovia tímu z metropoly východu. Prečo vedenie nedá šancu hráčom z juniorskej kategórie? Od začiatku sezóny dostali v zostave priestor len dvaja z nich – útočník Oleksandr Plokhotnik a obranca Antonín Bartoš. Na súpiske mužstva síce figuruje 20-ročný útočník Lukáš Vaculík, no ten na svoju šancu v „áčku“ čaká márne a zápasy hráva len za „juniorku“.

Zdroj: Hockey Slovakia / Jäzva

Vieme si predstaviť, že by sa obdobná situácia udiala v Nitre a klub by povolal pri absencií hráčov 40-ročného útočníka na výpomoc? Len veľmi ťažko. Nedovoľuje nám to totiž pohľad na prácu s hráčmi juniorskej kategórie v meste pod Zoborom.

Odpoveď od fanúšikov na sebe nedala dlho čakať a v košickej hokejovej skupine na Facebooku, ktorá je zriadená práve klubom sa objavil aj príspevok s takýmto textom.

„Končím s hokejom v KE,darujem môj a synov lístok. Ak sa nájde niekto píšte správu. Miloval som hokej v KE, ale toto, čo vy robíte už nejaký rok. Stále som vás bránil ale u mňa ste skončili týmto „podpisom“… My máme juniorov, čo vyhrali minulý rok súťaž a vy podpíšete Hvilu? Koniec… Posledná kvapka pre mňa, napísal fanúšik Richard.