FOTO: HK Poprad/Facebook

Negatívna séria hokejistov Dukly Trenčín pokračuje aj naďalej. Vojaci prehrali na popradskom ľade 5:2 a zaknihovali tak šiestu prehru v rade. V stretnutí pod Tatrami strelili po dva góly kamzík Andrej Kukuča a Trenčan Denis Hudec. Ani druhej Dukle 13. kolo Tipos extraligy neprijalo. Líšky pred vlastnými priaznivcami podľahli Zvolenu 2:6. V drese rytierov zaznamenal dva góly Juraj Šiška.

Derby medzi Novými Zámkami a Nitrou nezačalo pre domácich býkov najlepšie, v 22. minúte totiž prehrávali už 0:2. Zámky však ešte v prostrednej časti hry vyrovnali na 2:2 a keďže v tretej tretine gól nepadol, prišlo na rad predĺženie. Ani to však o víťazovi duelu nerozhodlo a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich rozhodol o triumfe Nitry Samuel Buček. Rovnako aj zápas v Banskej Bystrici, kam pricestovali Košice spoznal víťaza až v samostatných nájazdoch, v ktorých sa však tentokrát radovali domáci. Extra bod pre baranov zariadil Rastislav Gašpar.

Rastislav Gašpar (HC 05 Banská Bystrica), autor rozhodujúceho samostatného nájazdu

Do hlavného mesta zavítal extraligový nováčik z Humenného. Slovan viedol po dvoch tretinách 3:1, no levy dvoma gólmi v tretej tretine poslali duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe belasých z trestného strieľania Daniil Fominykh. Podobný priebeh malo aj stretnutie na Liptove. Líder tabuľky síce vyhrával po dvoch tretinách 2:4, ale si Liptovský Mikuláš presnými zásahmi Michala Uhríka Roberta Berryho vybojoval predĺženie, v ktorom sa však šťastena priklonila na stranu rysov zásluhou Olivera Archambaulta. Za domácich dvakrát skóroval Robert Berry.

ZOSTAVA KOLA: Belányi (31 zákrokov) – Beudry (1+0), Gajdoš (1+0) – Brown (2+0), Kukuča (2+1), Šiška (2+0)