FOTO: rytirikladno.cz

Vo veku 40 rokov ukončil svoju aktívnu hokejovú kariéru český hokejový útočník Tomáš Plekanec. Ten odohral v NHL viac ako 1000 zápasov. Okrem jednej sezóny v Toronte Maple Leafs strávil celú svoju kariéru v Montreale Canadiens, ktoré ho aj v roku 2001 draftovalo. V jeho drese zaznamenal aj svoju najproduktívnejšiu sezónu, keď v ročníku 2009/10 zaznamenal až 70 kanadských bodov.

Na reprezentačnej úrovni prispel k zisku dvoch bronzových medailí a jednej striebornej z majstrovstiev sveta. Vo svojej kariére sa mu podarilo získať aj zlatú medailu a to v sezóne 2000/2001, kedy bol súčasťou reprezentačnej dvadsiatky po boku hráčov ako Václav Nedorost či Martin Erat.

Oznámenie konca aktívnej hráčskej kariéry prišlo pre väčšinu fanúšikov veľmi nečakane, pretože aj v tejto sezóne odohral 9 stretnutí v českej extralige za rodné Kladno.

Bohužiaľ, zo zdravotných dôvodov som sa rozhodol ukončiť túto sezónu, a tak aj hráčsku kariéru. Predstavoval som si to inak. Dúfal som, že pár týždňov odpočinku bude stačiť, aby som sa mohol ešte vrátiť na ľad a pomôcť chalanom do play-off. To sa, žiaľ, nestane. Veľmi ma to mrzí, rád by som pomohol, ale bol by to pre mňa obrovský risk,“ informoval prostredníctvom svojho posledného zamestnávateľa – Rytířov Kladno – svoje rozhodnutie Tomáš Plekanec.