FOTO: Facebook HK SNV

Tipos extraliga pokračovala nedeľňajším dvanástym kolom. Boli sme svedkami zápasov plných gólov a zaujímavých akcií. Spišská Nová Ves a Zvolen jednoznačne zvládli svoje domáce zápasy, Nitra zvíťazila na popradskom ľade po predĺžení a Bystrica si poradila s Duklou Trenčín. Na východe sa v nájazdoch potrápili belasí, Košičania odchádzajú z Humenného s výhrou.

Zvolen doma úspešne

Zvolen privítal na domácom ľade v rámci dvanásteho kola Liptovský Mikuláš. Zvolenský útok sa v plnej sile predstavil v druhej tretine, keď strelili až päť gólov. Strelcami gólov boli Kašlík, Zuzin, Kubka, Sládok a M. Hults. K tomu pridali dva góly v presilových hrách. Zápas napokon dotiahli do víťazného konca 7:1.

V Michalovciach po nájazdoch

Slovan Bratislava odohral na domácom ľade líšok vyrovnaný zápas. Skvelé výkony predviedli aj obaja brankári Škorvánek a Coreau. Duel dospel až do samostatných nájazdov, ktoré momentálne trápia belasých. Úspešnými strelcami boli zo strany Michaloviec Heard a Paločko, ktorí tak zabezpečili výhru 2:1.

Bystrica proti Trenčínu nezaváhala

Banská Bystrica odohrala v piatok s Nitrou nevydarený zápas, po ktorom si však napravili chuť proti Dukle Trenčín. Duel zvládli víťazne 4:1. „Po piatkovej prehre sme sa museli otriasť a ukázať aký sme tím. Myslím si, že sme odohrali solídny zápas, som rád za Belányiho, špeciálne tímy boli excelentné, “ povedal po zápase tréner Banskej Bytrice Doug Shedden.

„Museli sme to dneska zvládnuť, lebo by to už bol problém po prúseri, čo sme urobili v piatok. Takže som rád za toto víťazstvo a ideme ďalej. Dali sme sa dokopy ako tím, povedali sme si niečo včera a šli sme si všetci spoločne za víťazstvom. Šiel som puk za pukom a snažil som sa pomôcť tímu. Hrali sme dobre v defenzíve, v útoku dali nejaké góly, takže potom sa hralo lepšie, boli slová brankára Filipa Belányiho.

„Pre nás s jedným gólom je ťažké vyhrať, opäť dva góly v oslabeniach. Momentálne si tretia a štvrtá lajna robí svoju robotu, hráme bez prvého a druhého útoku. Chalani chcú, chcenie tam je, ale stále je to málo, máme málo šancí, málo chodíme pred bránu. Ostatné tímy sú viac nepríjemné, my hráme strašne mäkko. Prvá a druhá formácia sa musia rýchlo zobudiť,“ hovoril po dueli za Duklu Trenčín Branko Radivojevič.

„Situácia je už vážna, ale sami si to komplikujeme. Sami robíme chyby, nie sme hladní po góle, nechodíme pred bránu, nehráme jednoducho, robíme zbytočné chyby a fauly. To, čo si povieme v kabíne, ostáva v kabíne, ale zatiaľ to na ľade nedávame,“ povedal útočník Dukly Denis Hudec. „Mali sme tam presilovky, mali sme tam aj šance, v konečnej fáze nám to pred tou bránou chýba chladnokrvne zakončiť, a to nás stálo týchto päť zápasov. Máme šance, ale nepremieňame ich,“ dodal názor na trenčiansku hru skúsený útočník.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánek (96,88 %) – Merezhko (0+3), Wilde (0+2) – Nellis (3+0), Kašlík (1+2), Vela (1+2)