FOTO: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

V ďalšej atraktívnej epizóde plnej kvalitných súbojov slovenskej hokejovej scény išlo najmä o to, či sa dokáže vedúci Slovan výraznejšie osamostatniť na čele súťaže. V piatok totiž zaváhali všetci jeho priami konkurenti z top 5.

Odtrhnutie od pelotónu sa však Bratislavčanom nevydarilo. Pred domácim publikom ich prekvapili hokejisti Liptovského Mikuláša víťazstvom 3:0. Dobre hrajúci „Liptáci“ zaknihovali štvrtú výhru v rade. Úspešný je najmä gólman Michal Valent, ktorý vynuloval už druhého súpera po sebe. V piatok si sieť postrážil v zápase proti Michalovciam.

Lacné lístky, cenná výhra

Ochotne ako matrioška sa nabaľujú prehry niekdajšieho ligového lídra. Hokejisti Nových Zámkov podľahli na nulu Michalovciam po výsledku 0:3. Mimochodom „Líšky“ hnalo vpred 3800 divákov, čo predstavuje maximálnu možnú kapacitu tamojšieho štadióna. Fanúšikovia dostali po nezdare s Liptovským Mikulášom lístky zadarmo. Vlastníci permanentiek sa zase mohli počas prestávok osviežiť grátis pivom. Čistým hetrikom sa blysol Zach Osburn. Nulu vychytal gólman Škorvánek.

Bitka o top tri pokračuje

Tesne 3:2 zvíťazili Košice v Spišskej Novej Vsi. Za zmienku stojí pekná bilancia 1+1 v podaní ofenzívneho obrancu Southorna. Klobúk dolu treba zložiť aj pred bojovnosťou „Rysov“. Tí sa nevzdali, hoci po dvoch tretinách doháňali trojgólové manko. K výhre im to však napokon nestačilo.

Napriek vedeniu 3:1 stratil dva body s posledným Prešovom Zvolen. „Koňare“ vyhrali 4:3 po predĺžení. Pre „Rytierov išlo o štvrtú prehru z posledných piatich zápasov. V tabuľke sú na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako má vedúci Slovan.

Zdroj: Facebook / HK Nitra

Nitrianske Kvarteto

Netrvalo to tak dlho a kúzlo Antonína Stavjaňu začalo opäť pôsobiť. „Corgoni si vo vypätom stretnutí proti Trenčínu pripísali nielen dôležité body za výhru 6:3, ale aj štvrté víťazstvo v rade.

Prestrelka pod Urpínom

S lepším koncom pre domácich. Banskobystričania si poradili s Popradom tesne 4:3. Duel zhodnotil tréner domácich Douglas Shedden:

„Poprad má veľmi dobrý tím, ale my sme dnes dokázali hrať taktiež veľmi dobre. Pred zápasom sme mali rovnaký počet bodov v tabuľke, čo zápas robilo ešte ťažším. Malo to mierny nádych stretnutia play-off. Tento víkend sme získali veľmi dôležitých šesť bodov.“

ZOSTAVA KOLA: Valent (Čisté konto) – Southorn (1+1), Khlystov (1+0)- Avtsin (1+2), Gerlach (1+2), Osburn (3+0)