FOTO: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Hokejisti Banskej Bystrice privítali v rámci 32. kola Tipos extraligy pod Urpínom mužstvo z Popradu. Pre oba celky išlo už o piaty vzájomný súboj v aktuálnej sezóne.

Lepšie ho začali hráči spod Tatier. Tí ovládli prvé dejstvo pomerom 2:0 a nezlomil ich ani rýchly gól Wilkinsa z úvodu druhej tretiny. Kamzíky neskôr odpovedali gólom Dmowskeho a v závere triumf 4:1 pre hostí spečatil Calof. Poprad tak potvrdil výbornú formu, keď vyhral už tretí zápas v rade. Minimálne bod zaznamenal v posledných šiestich stretnutiach. Naposledy ho v riadnom hracom čase pokorila práve Banská Bystrica.

„Zlomilo sa to v druhej tretine. Tam sme chybovali. Nevravím, že už sa duel nedal zvrátiť, ale druhá dvadsaťminútovka podľa mňa lámala zápas, konkrétne inkasovaným gólom na 3:1,“ povedal bezprostredne po stretnutí sklamaný útočník Baranov Tomáš Matoušek.

„Predchádzajúce dva zápasy s Bystricou nám nevyšli. Sme radi, že sa to podarilo dnes. Od začiatku sme hrali svoju hru a postupne sme si výhru uhrali,“ hodnotil s úsmevom na tvári kapitán hostí Daniel Brejčák. Ten sa vyjadril aj k forme svojho mužstva, ktoré vyhralo 11 z posledných 13 meraní síl, „Je to ešte len základná časť. Ja som rád. V novembri by som tomu neveril. Boli sme dole. Nevravím, že sme hrali úplne zle, ale bolo to veľmi otvorené. Hralo sa hore-dole. Tréner trošku doniesol disciplínu a myslím, že to je vidieť aj na ľade.