FOTO: HC 05 Banská Bystrica/Facebook

Bitka o Zemplín medzi Humenným a Michalovcami bola chudobná na góly. Prvého a zároveň jediného presného zásahu sa diváci dočkali až v predĺžení. Strelil ho obranca líšok Sena Acolatse. Už štvrté víťazstvo v rade zaknihovali hokejisti Slovana Bratislava, ktorí si tentokrát poradili s Novými Zámkami na ich ľade 2:3 po predĺžení. Gólový debut v drese belasých zažil útočník Samson Mahbod.

Popradské kamzíky viedli pod Urpínom po prvej tretine vďaka gólom Calofa a Peresunka už 0:2. Následne v úvode prostrednej časti hry znížil domáci Wilkins. Popradu privrátil dvojgólový náskok Dmowski. Bodku za stretnutím dal v závere zápasu do opustenej banskobystrickej bránky Calof. Meranie síl medzi Liptovským Mikulášom a Zvolenom dospelo až do samostatných nájazdov. V nich rozhodol o triumfe domácich Liptákov Marly Quince.

Kapitán HK Poprad Daniel Brejčák po výhre nad Banskou Bystricou

Šláger kola sa hral v košickej Steel Aréne, v ktorej si to medzi sebou rozdali obhajca majstrovského titulu HC Košice a aktuálny líder tabuľky zo Spišskej Novej Vsi. Duel napokon dotiahli do úspešného konca hostia, ktorí si po triumfe 2:3 odviezli z Košíc 3 body. O víťazovi stretnutia pod hradom Matúša Čaká medzi Trenčínom a Nitrou bolo rozhodnuté už v 29. minúte, kedy corgoni dali 1:5. Vojakom sa výsledok podarilo už len skorigovať na konečných 3:5.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánek (čisté konto a asistencia) – Acolatse (1+0), Björkung (1+0) – Calof (2+0), Quince (1+1), Takáč (1+1)