FOTO: IIHF

Odštartoval druhý hrací deň turnaja Hlinka Gretzky Cup. Na trenčianskom hokejovom štadióne Pavla Demitru sa v prvom zápase dňa predstavili včerajšie víťazné tímy. Fínsko, ktoré zvládlo otočiť zápas proti Kanade a Švajčiarsko. To si poradilo na úvod turnaja s našimi hokejistami.

Zahmlených dvadsať minút bez gólu

Na rozdiel od včerajších svižných štartov zápasov to bol dnes v stretnutí Severanov s Helvétmi úvod, po ktorom sa zívalo nejednému divákovi, ktorý si našiel cestu v daždivom počasi na zimný štadión. Očakávané nabudenie oboch tímov po včerajších víťazstvách sa neprejavilo. Bola za tým únava alebo zahmlená ľadová plocha? Kto vie, my môžeme len polemizovať.

Koniec šachovej partie

Po začiatku druhej časti hry bolo cítiť fínske prebudenie, no boli to Švajčiari, ktorí ako prví v zápase otvorili skóre. Na úvodný gól si všetci zúčastnení počkali až do polovice zápasu, keď skóre otvoril strelou zápästím z medzikružia Yannik Ponzetto.

Suomi prepli na vyššie obrátky, snažili sa o odpoveď, avšak neustále zlyhávali na pevnej švajčiarskej defenzíve až napokon brankár Rimpinen vyťahoval druhý puk zo svojej siete. Presadil sa lišiackym tečom Bosson.

Neúspešný pokus o otočenie skóre

Fíni vstúpili do tretej časti hry dominantne, viackrát však Švajčiarov podržal dobrými zákrokmi brankár Lachat. Zverenci Marka Kauppinena sa ale predsa dočkali. Na začiatku poslednej desaťminútovky znížil strelou od modrej Muhonen. Nádej na návrat do zápasu však zmaril hneď o šestnásť sekúnd na to švajčiarsky gól po peknej akcii, na ktorej konci bol Wehrli.

Ani presilová hra s nátlakom a následne odvolanie brankára nepomohlo Fínom ku zvratu. Švajčiari hneď na úvod druhého hracieho dňa zaznamenali prekvapivo druhé víťazstvo a poriadne tak zamotali skupinu B. Jedno je ale isté, Helvéti si zabezpečili istú miestenku do semifinále.

Fínsko – Švajčiarsko 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 51. Muhonen (Suoniemi) – 30. Ponzetto (Forget, Reber), 37. Bosson (Kurt, Tarchini), 52. Wehrli (Antenen, Grossniklaus)