FOTO: X SUDBURY WOLVES

Nepodarený vstup do sezóny v AHL prinútil Dalibora Dvorského ukončiť v Švédsku spoluprácu a odísť do zámoria. Ako však nastúpil na svoj prvý zápas, hrá výborne. Chváli ho aj jeho tréner, Ken MacKenzie.

„Od prvého dňa má na nás vplyv. Má v sebe špičkové zručnosti, ktoré hráčov naučiť nedokážete. Okamžite k nám zapasoval. Máme tu pár špičkových hráčov, s ktorými hráva, a hneď od jeho príchodu si tá formácia vytvorila veľkú súhru,“ tvrdí tréner Wolves.

Dvorský nastupuje pravidelne ako prvý center. Hrá po boku hráčov, ktorí boli vybratí v prvých dvoch kolách draftu- Quentinom Mustym (1. kolo, San Jose Sharks) a Davidom Goyettem (2. kolo, Seattle Kraken).

„Veľa mladíkov, keď k nám príde, bolo vždy najlepšími hráčmi vo svojich tímoch a chcú, aby im hneď bolo všetko dané. Dali sem prišiel, nedostával toho veľa, hral so staršími hráčmi v obmedzenom čase. Viac sledoval ako hral, takže keď sem prišiel, vedel, čo musí urobiť. Chcel ten priestor na ľade a bol na to pripravený,“ povedal MacKenzie.

„Už nám nejaké oslabenia bránil, hlavne, keď sme prehrávali o pár gólov. Vtedy ho tam posielam, pretože viem, že dokáže počas oslabenia vytvoriť príležitosť na strelenie gólu. Ako pôjdeme ďalej, bude jedným z mojich kľúčových hráčov na oslabenia, pretože je to inteligentný hokejista, číta dobre hru a vie, kedy zatlačiť na súperov,“ pokračoval MacKenzie.

Dvorský ohuruje

„Najviac sa mi na Dalim páči, že dokáže robiť dobré akcie a hrá skvelo v obmedzených oblastiach. Má veľa trpezlivosti na puku, skvelo číta súperov a v deviatich prípadoch z desiatich urobí správne rozhodnutie v správny čas, čo ma najviac ohúrilo,“ skonštatoval MacKenzie.

„Vo všetkom, čo robí, je veľkým profesionálom. Tieto veci neučíte. Prišiel sem už s nimi. Viem, že chce byť profíkom. U mladších hráčov môžete povedať, že im to trvá niekoľko rokov. Musia dozrieť. Sú mladí, keď k nám prichádzajú… Ja na ňom jednoducho milujem všetko, v zápasoch aj na tréningoch. Je požehnaním mať ho v našej šatni.“

Nechcete zobrať hráča, ako je on, a brániť mu v tom, čo robí najlepšie. Tak ho nechávam, aby bol kreatívny. Nechám ho robiť s pukom čo chce, pretože viem, že ak urobí chybu, pristúpi k tomu zodpovedne,“ zakončil MacKenzie.