FOTO: Facebook / HK Dukla Ingema Michalovce

Najvyššia slovenská hokejová súťaž je v plnom prúde a po mesiaci november vám prinášame zhrnutie najdôležitejších štatistík. V ročníku 2023/2024 sa doteraz odohralo 22 kôl, z toho 7 v novembri. V tomto článku si posvietime hlavne na základné hokejové štatistiky – úspešnosť brankárov a kanadské bodovanie.

Škorvánek kraľuje brankárom

Spomedzi gólmanov sa na výslní nachádza konkrétne dvojica slovenských brankárov. Stanislav Škorvánek sa s percentuálnou úspešnosťou 92,69% nachádza na prvej priečke. Druhá pozícia patrí skúsenému gólmanovi Spišskej Novej Vsi, Marcelovi Melicherčíkovi, ktorý si ju vyslúžil so štatistikou 91,69%. Tretie miesto obsadzuje popradský Ádám Vay s úspešnosťou zákrokov 91,33%.

Na čele produktivity dvaja hráči

O prvenstvo v kanadskom bodovaní sa po novembri delia slovenský útočník Samuel Buček a kanadský útočník Olivier Archambault. Buček po návrate do Nitry patrí opäť medzi najlepších útočníkov. Vyrovnať sa mu však dokázal Archambault, a tak obaja majú na konte 31 kanadských bodov. Hviezda Nitry strelila 15 gólov, forvard Spišskej zaznamenal 10 presných zásahov.

Samuel Buček nazbieral v doterajšom priebehu sezóny 31 bodov v 22 stretnutiach
FOTO: Facebook / HK Nitra

Obrancovia v kanadskom bodovaní

Medzi bekmi drží prvé miesto v produktivite Mitchell Miller, ktorý však už ukončil svoje pôsobenie v Tipos extralige. Hneď za ním sa vyšplhal na druhú priečku ukrajinský pravý obranca Igor Merezhko s 22 bodmi v 21 dueloch. Ten vyniká najmä v kvalitných prihrávkach, keďže na konte má už 19 asistencií. Nasleduje hráč Zvolena Cole Hults so ziskom 21 kanadských bodov.