FOTO: USA TODAY SPORTS

Najlepší obranca celej NHL bude od najbližšej sezóny nastupovať za Penguins. Zo San Jose chcel odísť pre momentálnu nižšiu konkurencieschopnosť mužstva. V rámci obrovskej výmeny troch tímov smeruje do svojho tretieho pôsobiska v profilige.

Súčasťou tohto trejdu je až deväť hráčov a tri draftové výbery. Do organizácie Penguins odchádzajú okrem víťaza Norrisovej trofeje aj útočníci Rem Pitlick z Montrealu a Dillon Hamaliuk zo San Jose. K tomu získali od Sharks voľbu v treťom kole draftu 2026.

Canadiens sa dostali k zisku troch hráčov Pittsburghu. Obranca Jeff Petry, brankár Casey DeSmith a útočník Nathan Legare smerujú do kanadského Montrealu. Okrem toho nadobudli aj voľbu v druhom kole draftu 2025.

Do San Jose poslali tučniaci útočníka Mikaela Granlunda, českého beka Jana Ruttu a prvokolový výber na drafte 2024. Od Montrealu získali Sharks ešte ďalšieho útočníka, Mikea Hoffmana.

Erik Karlsson má zmluvu na 11,5 mil. dolárov ročne do konca sezóny 2026/27. V uplynulom ročníku vyhral svoju tretiu trofej pre najlepšieho obrancu NHL. V 82 zápasoch zaznamenal 101 kanadských bodov za 25 gólov a 76 asistencií.