Zdroj: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Po Košiciach a Zvolene sa dnes mohla stať Banská Bystrica ďalším účastníkom semifinálových bojov play-off Tipos extraligy. Jeho súper, ktorým je mužstvo Spišskej Novej Vsi si vynútili posledný siedmy zápas štvrťfinálovej série.

Rysy otvorili skóre pred skvelým domácim publikom už v tretej minúte, kedy sa v početnej prevahe presadil Juraj Majdan, pre ktorého to boli dnes prvé dva góly vo vyraďovacích bojoch. Vyrovnanie ale na seba nenechalo dlho čakať, keď na jeho presný zásah už o dve minúty odpovedal ďalší premiérový strelec, ktorým bol pre tentokrát obranca baranov Patrik Bačík.

Zdroj: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Druhá časť bolo na góly chudobná, keďže ani jeden celok v nej nedokázal presunúť misky váh na svoju stranu. O všetkom sa tak rozhodlo až v poslednej tretine. Počas nej diváci videli až 4 presne zásahy. Ako prvý rozjasal domácich fanúšikov už spomínaný dvojgólový hrdina Spišiakov Majdan.

Na záver zápasu skúsila Banská Bystrica hru bez brankára. Túto príležitosť ale využili dvomi presnými zásahmi domáci zásluhou fínskeho obrancu Eliasa Ulandera. Aj pre neho to boli úplne prvé góly v play-off. Konečný výsledok 4:2 podčiarkol Gilbert Gábor. „Barani“ tak dnes nevyužili ponúknutý mečbal. Za vyrovnaného stavu 3:3 sa séria sťahuje opäť pod Urpín. Tam už v pondelok spoznáme ďalšieho semifinalistu play-off Tipos extraligy.