FOTO: Facebook / Hockey Slovakia

Po prvom reprezentačnom zraze v sezóne, ktorý sa konal v nemeckom Krefelde, ostali v mnohých hlavách zmiešané pocity. Napriek tomu, že sa svetový hokej neuveriteľne vyrovnáva, sme boli spolu s Nemeckom favoritmi. Výsledok bol však negatívne prekvapujúci. Chudobné dva body za prehry po predĺžení, skóre 5:10 a posledné štvrté miesto si len málokto predstavoval. Domáci Kaufland Cup v tomto smere poskytol vynikajúcu náplasť a vrátil nám presvedčenie, že sme hokej hrať nezabudli. Samozrejme, stále ide len o prípravu, no z psychického hľadiska boli vysoké víťazstvá veľmi žiadané. Dupľom pred domácim publikom.

Brankári


Dva zápasy, dva perfektné výkony. Ak sa niekto obával, či bude dvojica maskovaných mužov hrávajúca v slovenskej Extralige, výkonnostne stačiť na medzinárodné fórum, tak sa naozaj mýlil. Hlavaj pri seniorskom debute vychytal hneď čisté konto, keď zneškodnil 18 striel Nórska. Samozrejme, činila sa obrana, no pre dvadsaťjedenročného mladíka ide o slušný úspech a pre reprezentáciu môže byť do budúcnosti prísľubom. O niečo starší Stanislav Škorvánek nemal k čistému štítu tiež ďaleko. Zradilo ho až oslabenie v závere zápasu. Nesklamal a šancu v budúcnosti by mal dostať.

Obrana


18 a 23 striel na bránu v dvoch zápasoch nie je vôbec zlým počinom. Súperom sme v našom pásme veľa nedovolili. Pod kvalitný defenzívny výkon sa podpísala aj účasť hráčov, ktorých Craig Ramsay už dobre pozná ako Marinčin, Gernát, Ivan či Grman. Ale aj Patrik Koch. Jediný inkasovaný gól padol počas našej hry v oslabení. Najproduktívnejším bekom sa stal skúsený Gernát, ktorý turnaj zakončil s bilanciou 1+1.

Útok

Dvanásť gólov v dvoch zápasoch hovorí samo za seba. Až jedenásť z nich padlo zásluhou útočníkov. Štyri v presilovej hre. Útočná sila sa tiež rozložila medzi viacero hráčov. V prvom zápase skórovalo šesť rôznych strelcov, v dueli druhom vsietil hetrik Peter Cehlárik. Viac ako gól strelilo na turnaji v Slovenskom tíme len trio hokejistov. Alex Tamáši (2), Róbert Lantoši (2) a spomínaný Cehlárik (3). Z extraligových hráčov sa presadili štyria. Všetci získali viac ako jeden kanadský bod. Gól nedal ďalší extraligista, Fominykh, no získal 3 asistencie. Najproduktívnejším hráčom turnaja sa stal Peter Cehlárik (3+1), štyri body má tiež Róbert Lantoši (2+2), za Cehlárika ho radí nižší počet gólov.