FOTO: nhl.com

Nashville Predators urobili zásadnú zmenu na svojej lavičke. V pozícii hlavného trénera končí John Hynes, ktorý nahradil vo funkcii v januári 2020 Petra Lavioletta. Takisto sa s tímom rozlúčil aj asistent trénera Dan Lambert. Miesto hlavného trénera Predators zaujme Andrew Brunette.

„John Hynes je dobrý človek a dobrý hokejový tréner,“ povedal generálny manažér Barry Trotz. „Odviedol vynikajúcu prácu s naším tímom po trade deadline, najmä s našimi mladými hráčmi, a je to dobre pripravený, tvrdo pracujúci tréner, ktorý bude pokračovať v raste v NHL. Po našich koncoročných stretnutiach a niektorých ďalších hodnoteniach, nastal čas vydať sa iným smerom. V mene nás všetkých v Predators by sme sa chceli Johnovi poďakovať za všetku prácu, ktorú tu odviedol a zaželať jemu a jeho rodine všetko najlepšie,“ poprial generálny manažér Predators.

John Hynes sa počas svojho pôsobenia prebojoval s tímom do vyraďovacej časti trikrát. Nahradí ho Andrew Brunette, ktorý strávil uplynulý ročník v New Jersey ako asistent trénera. Brunette už pôsobil na poste hlavného trénera, a to na striedačke Floridy Panthers. Stane sa štvrtým koučom v histórii organizácie Nashvillu.