Zdroj: HK Poprad

Iba 30-ročný rodák z českej Ostravy sa rozhodol skončiť s profesionálnym hokejom. Tomáš Vošvrda figuroval päť rokov v našej Extralige.

Jeho začínajúcim tímom sa stali Vítkovice (U18), kde sa mu najlepšie darilo v sezóne 2005/2006. S úspešnosťou 92,7% sa stali majstrami staršieho dorastu. O dva roky nato sa presunul do zámoria. Kanadský tím podržal na 89,9%, no v play off sa už nepredstavil.

K štatistikám nad 90% sa vrátil naspäť v rodnej Českej republike. Zaujímavú sezónu zažil až v roku 2012, keď ho „Bílý Tigři“ z Liberca požičali do Benátok nad Jizerou. Síce sa nedostali do play off, no svojich spoluhráčov počas play-out podržal na sto percent.

Na Slovensko sa dostal až o šesť rokov neskôr. V Poprade sa v roku 2021 dočkal aj striebornej medaily, keď ich predbehol Zvolen. O sezónu po tom sa presťahoval do stredoslovenského Liptovského Mikuláša. Tam sa postaral o osobný úspech na 90%.

Na východe zostal počas väčšiny svojho pôsobenia v slovenskej Tipos Extralige, keď s Duklou Michalovce podpísal zmluvu v roku 2022. Poslednú sezónu odohral vo Vsetíne.