FOTO: NHL.com

Hokejový klub Washington Capitals predstavil nového hlavného trénera. Klub okolo kapitána Alexandra Ovečkina povedie v úlohe prvého kormidelníka nádejný kouč Spencer Carbery. O príchode informoval klub pomocou svojich informačných kanálov.

„Teší nás, že môžeme predstaviť Spencera ako nášho nového hlavného trénera. Je jedným z najlepších mladých trénerov, ktorý mal úspech na všetkých úrovniach, kde doposiaľ pôsobil. Veríme, že jeho líderské a komunikačné vlastnosti ako aj schopnosť posúvať mladých hráčov vpred budú spolu s jeho vzťahom k našej organizácií obrovským prínosom, kým on urobí tento ďalší krok vo svojej trénerskej kariére,“ informoval generálny manažér Washingtonu, Brian MacLellan.

Štyridsaťjedenročný Carbery, ktorý posledné dve sezóny koučoval ako asistent hlavného trénera Sheldona Keefeho v Toronte Maple Leafs, už organizáciu Capitals trochu pozná. V ročníkoch 2018-2021 pôsobil ako hlavný lodivod na lavičke farmy Washingtonu, Hershey Bears. Dobre tak pozná aj slovenského obrancu Martina Fehérváryho, ktorého v mužstve dva roky viedol. Je držiteľom ocenení pre najlepšieho trénera ECHL v sezóne 2013/2014, s tímom South Carolina Stingrays aj AHL, práve s tímom Hershey, v ročníku 2020/2021.

Nový tréner nahradil na pozícií hlavného kormidelníka skúseného Petra Lavioletta po tom, ako mužstvo nepostúpilo v uplynulej sezóne do play-off.
Ako hráč pôsobil Carbery výlučne v zámorských súťažiach. Najmä v nižšej ECHL. Jeho najväčším úspechom je bez pochyby titul zo sezóny 2008/2009 s tímom South Carolina Stingrays.