FOTO: USA TODAY Sports

Mnohí hokejoví fanúšikovia začali predčasne odpisovať New York Islanders. Jedným z dôvodov bolo zranenie hviezdneho Matthewa Barzala. Islanders sa však vzchopili, porazili dokonca dvakrát Pittsburgh a dostali sa na štvrté miesto tabuľky metropolitnej divízie pred Penguins. Svoj podiel mal na týchto dvoch výhrach aj gólman Sorokin.

Ústrednou postavou posledných duelov bol aj ruský brankár Ilya Sorokin. V doterajšom priebehu sezóny odchytal 44 zápasov s úspešnosťou zákrokov nad 92%. Posledný zápas hral proti Winnipegu, keď pomohol svojmu tímu 25 zákrokmi. Zo svojich posledných siedmich štartov päť zápasov vyhral, pričom dve z víťazstiev boli čisté kontá.

Momentálne je podľa štatistiky úspešnosti zákrokov piatym najlepším brankárom celej NHL. Na prvom mieste tejto tabuľky je Linus Ullmark, ktorého nasledujú Gustavsson, Hellebuyck a Oettinger.

Sorokin dostáva chválu aj od svojich spoluhráčov. „Je celkom zrejmé, aký je elitný. Teda, neviem, čo viac povedať. Je neuveriteľný a je zábavné ho sledovať. Toľkokrát sedím na lavičke a len si pomyslím… Wow, som naozaj rád, že je v našom tíme,“ povedal Hudson Fasching, krídelník ostrovanov.