FOTO: Facebook / HC 05 Banská Bystrica

Slovenská hokejová scéna pokračuje aj v polovici januára. 31. kolo malo jednu menšiu predohrávku. V Dubnici sa vo štvrtok stretli tímy Slovana a Dukly Trenčín. Po ofenzívnom súboji zvíťazili „Belasí“ pomerom 5:3. Zvyšné zápasy sa odohrali, už tradične, v piatok. Slovan si výhrou poistil prvú pozíciu v tabuľke, keďže Zvolen podľahol Nitre 2:4 a Košice Popradu rovnako 4:2.

2×2+0

Takúto individuálnu bilanciu zaznamenali hokejisti Nitry, respektíve Popradu Adam Sýkora a Frenks Razgals. Obaja tak výrazne napomohli svojim mužstvám k výhram v dôležitých bojoch so súpermi z hornej päťky tabuľky.

Takmer nevídaný obrat

zaznamenali hráči zo Spiša. „Rysy“ prehrávali s posledným Prešovom 0:1 i 1:3. Na oko stratený duel dokázali dotiahnuť do predĺženia, keď v samom závere vyrovnal La Porte. Napokon však výhru, hoci len dvojbodovú, zaknihovali „Koňari“. Bod na viac im v predĺžení zaistil Max Gerlach.

Futbal na zimáku

Kým minulý víkend nastúpili hokejoví extraligisti z niektorých tímov na futbalovom štadióne v Bratislave, dnes sa udialo niečo podobné na zimáku v Michalovciach. Diváci prišli na hokej, gólovú prestrelku však nevideli. Mená aktérov niesli síce hokejový charakter, no výsledok sa podobal skôr na tie z futbalových trávnikov. Defenzívny štýl Michaloviec sa dnes domácim nevyplatil. Liptovskému Mikulášu podľahli 0:1. Jediný gól hostí strelil Walega. Čistým kontom sa prezentoval Michal Valent.

ZOSTAVA KOLA: Valent (Čisté konto) – Southorn (1+0), Drgoň (1+0)- Sýkora (2+0), Gill (0+3), Rasgals (2+0)