draft 2022 Corey Pronman rebríček

(FOTO: Patrik Mitas X)

Tohtoročná edícia rebríčka Coreyho Pronmana tích najlepších hráčov a prospektov NHL do 23 rokov ponúkla množstvo pútavých vecí. Bez povšimnutia sa neobišli ani nádejní Slováci, ktorí sa v hodnotení odborníka nachádzajú na zaujímavých pozíciách.

Rebríček už každoročne umiestňuje hráčov a prospektov do 23 rokov do jednej škály. Porovnávajú sa hráči v rozmedzí draftov 2019-2023, čo ponúka skvelý náhľad cez odlišné draftové skupiny. Do rebríčka sa môžu dostať už hráči NHL alebo draftované prospekty, ktoré si najlepšiu hokejovú ligu sveta ešte ani nezahrali. Pronman zaradil 168 hráčov alebo prospektov do 8 skupín. Do prvej skupiny patria generačné talenty a napríklad do poslednej ôsmej patria priemerní mladíci NHL (priemerní v tomto prípade neznamená kritiku; títo hráči majú skvelú šancu si NHL zahrať a aj v nej niečo urobiť). Treba poznamenať, že tento rebríček je skôr zaujímavosťou ako istotou, hráč umiestnený v posledných skupinách môže byť v prvej formácii NHL a opačne. Istotu napíše až budúcnosť…

Connor Bedard na vedúcej pozícií nie je prekvapenie

Na prvom mieste nie je nikto iný, ako generačný talent Connor Bedard. Odborník ho zaraduje do elitných formácií tímov NHL a ako budúcu hviezdu ligy.

Do druhej skupiny (2.-5. miesto) sa zaradili hráči ako Jack Hughes z New Jersey Devils, Tim Stützle z Ottavy, Adam Fantilli z Columbusu či Matvei Michkov z Philadelphie Flyers. Títo hráči sa majú stať elitami NHL a majú byť tou najväčšiou oporou pre svoje tímy.

O kúsok ďalej nachádzame Slafkovského spoluhráča z Montrealu, Colea Caufielda, ktorý sa umiestnill na 11. mieste a Pronman mu predpovedá All Star tím NHL.

V rebríčku sa objavilo päť Slovákov

V piatej skupine nás poteší Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens) na 19. mieste. Pronman vyzdvihuje jeho prácu s pukom a predikuje mu prvé dve formácie v tíme NHL. Ďalej môžeme vidieť Dalibora Dvorského (Saint Louis Blues) na 39. mieste, ktorý by mal byť v top formácií alebo sa pohybovať okolo strednej formácie v NHL.

Šimon Nemec z New Jersey Devils sa umiestnil na 50. mieste a za ním sa nachádza Samuel Honzek z Calagary Flames na 53. mieste. Obidvaja by sa mali ukázať v NHL a udržať si v lige stále miesto.

Skupinu Slovákov uzatvára Maxim Štrbák z Buffala Sabres, ktorý skončil na 139. mieste. Síce sa nachádza až v ôsmej, teda poslednej skupine rebríčka, stále ma veľkú šancu sa do NHL dostať a stať sa výborným obrancom niektorého z tímov.

Zaujímavé slovenské mená, ktoré sa do rebríčka nedostali, sú podľa nás Adam Sýkora, ktorý svojou dravosťou, rýchlosťou a usilovnosťou môže preniknúť do hokejovej ligy. Chýba nám tu aj Filip Mešár a nemali by sme zabúdať i na Maroša Jedličku. Ostatní nádejní chlapci majú šancu, ale musia zložiť tvrdú skúšku nervov, usilovnej a tvrdej práce a vytrvalosti.

Ďalšie mená, ktoré vzbudia pozornosť sú David Jiříček (20.miesto), Logan Cooley (24.miesto) alebo napríklad Shane Wright (30.miesto).